Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sparta wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe

I liga K: Sparta wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe

Bez niespodzianki zakończyło się ostatnie spotkanie 7. kolejki spotkań I ligi kobiet. Dobrze radzący sobie w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy beniaminek z Krosna w trzech setach, bez większych problemów, pokonał Spartę Warszawa.

Początek spotkania wcale nie wskazywał na to, że miejscowe wygrają, i to w dodatku już po trzech setach. Podopieczne Jacka Pasińskiego przystąpiły do meczu niezwykle zmobilizowane, co błyskawicznie przełożyło się na wynik. Po punktowym bloku Marty Jaszczuk spartanki wyszły na czteropunktowe prowadzenie (5:1) i choć krośniewiczanki zbliżyły się na 3:5, to przy stanie 6:11 o pierwszą przerwę poprosił Dominik Stanisławczyk. Krótka rozmowa z trenerem pozytywnie podziałała na miejscowe, które po kontrataku Iwony Gregorczyk traciły do rywalek tylko dwa oczka (9:11). Stołeczne po chwili ponownie uciekły na cztery punkty, jednak od stanu 11:15 siatkarki Karpat zaczęły zbliżać się do Sparty. Od stanu 16:16 gra się wyrównała i dopiero przy 22:22 trzy akcje wygrały gospodynie, zwyciężając 25:23.

Druga partia nie była udanym widowiskiem. Wszystko za sprawą błędów, którymi wzajemnie obdarowywały się zespoły Karpat i Sparty. Na początku seta ekipa trenera Stanisławczyka uzyskała dwupunktową zaliczkę, utrzymując ją do stanu 7:5. Wówczas gospodynie zaczęły powiększać przewagę, której nie były w stanie zatrzymać przerwy na żądanie Jacka Pasińskiego. Stołeczne przegrywały już 6:11, kiedy w szeregach krośniewiczanek wdarło się rozprężenie. Mozolnie zbudowana przewaga zaczęła topnieć. Zespół z Warszawy zbliżył się na 11:14, ale przy Bursaki końcówka należała do beniaminka z Podkarpacia. Karpaty błyskawicznie odskoczyły na 20:14, ostatecznie wygrywając 25:17.

Mimo porażki drużyna Sparty nie traciła ducha walki. Po zmianie stron podopieczne trenera Pasińskiego ponownie odważniej zaatakowały. Dzięki skutecznym akcjom Klaudii Alagierskiej i Katarzyny Brydy Sparta wyszła na 3:0. Gospodynie zdołały wyrównać przy stanie 9:9, przełamując przeciwnika, z którego wyraźnie zeszło powietrze. Karpaty szybko zyskały kilkupunktową przewagę (18:11), której nie oddały już do końca seta. Spartanki miały jeszcze krótki zryw, jednak krośniewiczanki kontrolowały wydarzenia na boisku i wygrały 25:18.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – MUKS Sparta Warszawa 3:0
(25:22, 25:17, 25:18)

Karpaty: Nadziałek, Grzegorczyk, Wajda, Duda, Mikołajewska, Słonecka, Czekajska (libero) oraz Brylińska i Beda
Sparta: Polak, Nowak, Bryda, Jaszczuk, Alagierska, Wysocka, Bulbak (libero) oraz Bociek, Sachmacińska, Sałyga, Tomczyk i Kucińska (libero)