Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Rosjanie mistrzami strefy wschodnioeuropejskiej

EEVZA: Rosjanie mistrzami strefy wschodnioeuropejskiej

Rosjanie wygrali swoje ostatnie spotkanie 3:0 z Łotyszami i z kompletem zwycięstw zostali mistrzami strefy wschodnioeuropejskiej. Na drugim miejscu uplasował się zespół Estonii, a trzecią lokatę zajęli Ukraińcy.

Ukraińcy po wczorajszych dwóch porażkach w tie-breakach, wyszli dziś na parkiet w pełni zmotywowani. Pokazali się dobrze w bloku i kontrataku, dzięki czemu łatwo zwyciężyli w dwóch partiach, oddając Łotyszom zaledwie 12 i 15 punktów. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana i nawet wydawało się, że gospodarze turnieju pokuszą się o zwycięstwo. Jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Ukraińcy, którzy wygrali do 22 i całe spotkanie 3:0.

Ukraina – Łotwa 3:0
(25:12, 25:15, 25:22)

Azerowie na turnieju w Kuldīdze nie wygrali nawet seta. W spotkaniu przeciwko Estończykom lepiej nie było. Pierwsza partia była najbardziej wyrównana, mimo to Estonia wygrała do 17. W drugim secie Estończycy zmietli Azerów z parkietu, pozwalając im na zdobycie jedynie siedmiu oczek. Trzecia partia była tylko formalnością, Estonia wygrała łatwo do 14 i całe spotkanie 3:0, dzięki czemu zdobyła srebrne medale.

Estonia – Azerbejdżan 3:0
(25:17, 25:7, 25:14)

Ostatni mecz również trwał trzy sety. W pierwszej partii Rosjanie dobrze zagrywali, czym przysporzyli sporo problemów gospodarzom, wygrali pewnie do 16. W kolejnych dwóch setach Łotysze pokazali się z dobrej strony, zagrali znacznie lepiej niż w pojedynkach z Ukrainą i Estonią, jednak na siatkarzy Sbornej było trochę za mało. Rosjanie z kompletem zwycięstw zostali mistrzami strefy EEVZA.

Łotwa – Rosja 0:3
(16:25, 20:25, 21:25)