Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Sopocianki zgodnie z planem

ORLEN Liga: Sopocianki zgodnie z planem

Atom Trefl Sopot kontynuuje serię zwycięstw. Zawodniczki z Bydgoszczy nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z gospodyniami. Po trzech setach komplet oczek pozostał więc w Sopocie, a bydgoszczanki zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Na początku spotkania nic nie wskazywało na to, że premierowa odsłona meczu będzie miała tak jednostronny przebieg. Co prawda po atakach Charlotte Leys atomówki na krótko przejęły inicjatywę, jednak gdy na środku pomyliła się Zuzanna Efimienko, to podopieczne Rafała Gąsiora wyszły na prowadzenie 3:2. Mistrzynie Polski wyrównały przy stanie 4:4, a gdy na skrzydle pomyliła się Agata Pura, prowadziły 7:4. Błyskawiczna reakcja trenera bydgoszczanek, który poprosił o czas, niewiele zmieniła. Na boisku z akcji na akcję rozkręcały się sopocianki, które przy zagrywce Julii Szeluchiny odskoczyły na 12:6, następnie prowadząc na drugiej przerwie technicznej różnicą ośmiu punktów (16:8). Mistrzynie Polski wciąż się mobilizowały do dobrej gry, a na efekty długo nie trzeba było czekać. Po chwili pałacanki przegrywały 9:19, oddając premierową odsłonę meczu 11:25.

Łatwo wygrany pierwszy set uśpił nieco czujność ekipy z Wybrzeża. Sopocianki zaczęły popełniać błędy, co szybko wykorzystał zespół Pałacu, wychodząc na 3:1. Miejscowe zdołały odrobić straty, ale po kiwce Jany Sawoczkiny bydgoszczanki ponownie prowadziły różnicą dwóch punktów (4:2). Do remisu doprowadziła Judith Pietersen, a gdy Atom Trefl po wyrównanej walce punkt za punkt wyszedł na 11:9, o czas poprosił szkoleniowiec bydgoszczanek. Co prawda podopieczne Teuna Buijsa na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:12, ambitnie grające pałacanki zbliżyły się 14:16, ale gdy w Ergo Arenie było 19:17 dla Atomu Trefla, gra przyjezdnych całkowicie się załamała. Rafał Gąsior próbował rotować składem, jednak sopocianki konsekwentnie zmierzały w kierunku 25. punktu, wygrywając 25:17.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia meczu lepiej zaczęła się dla zespołu Teuna Buijsa, który otworzył seta 3:0. Bydgoszczanki niemal w całości zdążyły zniwelować przewagę mistrzyń Polski (3:4), ale po błędach w polu serwisowym nie potrafiły przełamać rywalek. Ze stanu 4:3 bardzo szybko zrobiło się 7:3. W ataku nieźle radziła sobie Kimberly Hill, która jeszcze w drugim secie zmieniła Leys. Pałac jedynie pojedynczymi akcjami był w stanie przeciwstawić się rywalkom. Dobrze grające blokiem atomówki zaczęły zwiększać prowadzenie, a po drugiej stronie siatki obrazu gry nie była w stanie zmienić młoda rozgrywająca Marta Biedziak, która tak dobrze radziła sobie przed tygodniem w meczu z Siódemką Legionovią. Kiedy ze stanu 8:4 zrobiło się 13:4, mało kto wierzył, że przyjezdne będą w stanie nawiązać jeszcze walkę. Kiedy Atom Trefl prowadził 24:13, za odrabianie strat wzięły się pałacanki. Było jednak już za późno na zmianę wyniku. Zespół znad Brdy zbliżył się na 17:24, ale Anna Podolec ustawiła wynik seta na 25:17.

Atom Trefl Sopot – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:11, 25:17, 25:17)