Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Muszynianka słabo zaczęła, ale ma trzy punkty

ORLEN Liga: Muszynianka słabo zaczęła, ale ma trzy punkty

Siatkarki Muszynianki słabo rozpoczęły spotkanie z Naftą Piła, ale po przegranym pierwszym secie i walce w drugim, kolejne dwa rozegrała jak na faworyta przystało. Wygrana ta dała ekipie trenera Bogdana Serwińskiego cenne trzy punkty do tabeli.

Premierowa odsłona meczu w Dolinie Popradu rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Przy stanie 5:5 dwukrotnie punktowała Joanna Kuligowska, wyprowadzając zespół z Piły na 7:5. Po pierwszej przerwie technicznej odważniej zaatakowały siatkarki Bogdana Serwińskiego, doprowadzając do stanu 8:8, a po kontrataku Karoliny Różyckiej było 10:9. Nafta wyrównała na 10:10, a po asie serwisowym Faimie Rose Kingsley prowadziła 12:10, schodząc na drugą przerwę techniczną z przewagą czterech punktów (16:12). Gdy gra została wznowiona, kolejne oczko dołożyła Anna Kudakowa i gdyby nie błąd Emilii Kajzer, rozpędzone pilanki prowadziłyby 18:12. W końcówce seta trener Serwiński dokonywał zmian, ale podopieczne Wiesława Popika pewnie zmierzały w kierunku wygranej, ostatecznie zwyciężając 25:17.

W drugim secie po akcjach Kingsley i Kuligowskiej Nafta prowadziła 2:0, jednak gdy po drugiej stronie siatki ze skrzydła przebiła się Natalia Kurnikowska, to miejscowe miały o punkt więcej (3:2). Pilanki nie dawały za wygraną i po kontrach Kingsley, Darii Paszek i Natalii Krawulskiej schodziły na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktową przewagą. Wówczas dla przyjezdnych zaczęły się schody. Magdalena Piątek zatrzymała Paszek, a gdy w ataku pomyliła się Krawulska, prowadzenie gości stopniało do 10:8. Coraz jaśniejszym punktem w ekipie muszynianek stawała się Aleksandra Jagieło. Kapitan Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS doprowadziła do stanu 12:12. Z kolei Sylwia Wojcieska wyprowadziła zespół z Muszyny na 15:13. Choć prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, w końcówce lepsze okazały się siatkarki z Doliny Popradu, zwyciężając na przewagi 25:23.

Po zmianie stron przyjezdnym ponownie dały o sobie znać Jagieło i Sylwia Wojcieska, wyprowadzając „mineralne” na 2:0, ale gdy piłkę w aut posłała Różycka, na tablicy wyników było 2:2. Oba zespoły walczyły punkt za punkt, jednak przy stanie 11:10 dobrą zmianę dała Kurnikowska, po atakach której gospodynie odskoczyły na 18:12. Pilanki miały duże problemy ze skończeniem akcji, a na siatce szczelny blok stawiały Różycka i Ivana Plchotova. Wówczas dobrą zmianę dała Agata Babicz, która wraz z Kuligowską zmniejszyła straty ze stanu 12:19 na 15:19. Końcówka seta to popis jednego aktora. Mowa o czeskiej środkowej muszynianek, która punktowymi zagrywkami ustaliła wynik partii.

Podopieczne Wiesława Popika nie dawały za wygraną. Niezrażone porażką w trzecim secie pilanki ruszyły do ataku w kolejnej odsłonie meczu. Po atakach Kingsley przyjezdne prowadziły 2:0, ale błędy własne sprawiły, że po chwili przegrywały 4:5. Pojedyncze ataki Magdaleny Hawryły, która jeszcze w trzecim secie zmieniła Darię Paszek, były tylko „wodą na młyn” dla rozkręcających się „mineralnych”. Zespół Bogdana Serwińskiego odskoczył po przerwie technicznej na 13:8 i mimo że muszynianki oddały na własne życzenie trzy oczka (13:11), to dzięki Plchotovej prowadziły 19:13. Trener Popik rotował składem, jednak nie przełożyło się to na wynik seta. Przyjmującym Nafty mocno we znaki dawała się Czeszka i gospodynie wygrały 25:16.

Polski Cukier Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – PGNiG Nafta Piła 3:1
(17:25, 25:23, 25:17, 25:16)

Muszynianka: Różycka (4), Mazurek (1), Piątek (5), Wojcieska (4), Jagieło (12), Plchotova (12), Maj (libero) oraz Jasińska, Mucha i Kurnikowska (4)
Nafta: Kuligowska (8), Kajzer (3), Kudakova (4), Paszek (13), Krawulska (7), Kingsley (7), Kuehn-Jarek (libero) oraz Wawrzyniak (1), Babicz (2), Ward, Archangielskaja i Hawryła