Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Jednostronny pojedynek w hicie kolejki

I liga K: Jednostronny pojedynek w hicie kolejki

Duży niedosyt pozostał po meczu na szczycie zaplecza żeńskiej ekstraklasy. W Ostrowcu Św. miejscowy AZS WSBiP KSZO podejmował Developres Rzeszów, lidera I ligi kobiet. Zamiast spodziewanych emocji, kibice przy Świętokrzyskiej zobaczyli jednostronne widowisko.

Początek spotkania należał do miejscowych, które wyszły na dwupunktowe prowadzenie, jednak gdy asa dołożyła Kamila Ganszczyk, przy Świętokrzyskiej było 6:3 dla AZS-u WBSiP KSZO. Podopieczne Marcina Wojtowicza szybko zniwelowały straty, dwukrotnie blokując Iwonę Kosiorowską (7:7), ale kiedy środkowa akademiczek uderzyła z obiegu, przy stanie 7:10 o przerwę dla zespołu poprosił trener Marcin Wojtowicz. Rzeszowianki miały sporo problemów z zagrywką Natalii Piekarczyk, która wyprowadziła gospodynie na pięciopunktowe prowadzenie. Niemoc Developresu przełamała dopiero Magdalena Jagodzińska, ale ekipa Dariusza Parkitnego nie zwalniała tempa, bombardując przyjezdne mocnymi zagrywkami i powiększając przewagę. Przy stanie 8:15 kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec beniaminka, ale gra dotychczasowego lidera I ligi kobiet w ogóle się nie kleiła (10:18). Siatkarki z Podkarpacia popełniały sporo błędów własnych, jedynie pojedynczymi akcjami próbując się przeciwstawić rywalkom. Gdy w Ostrowcu Św. gospodynie pewnie zmierzały po wygraną, przy stanie 22:14 ich gra się zacięła. Akademiczki oddały Developresowi cztery akcje i dopiero atak Katarzyny Brojek postawił kropkę nad „i” w premierowej odsłonie meczu.

Po zmianie stron ostrowczanki błyskawicznie wyłączyły z gry Jagodzińską i Ewę Śliwińską, a po asie serwisowym Małgorzaty Ślęzak miejscowe wyszły na 5:0. Po przerwie na żądanie trenera Wojtowicza obraz gry się nie zmienił. Skrzydłowa AZS-u wciąż dobrze zagrywała, a szczelny blok ekipy Dariusza Parkitnego dał gospodyniom ośmiopunktowe prowadzenie. Przyjezdnym nie pomagały zmiany, rozpędzone z akcji na akcję ostrowczanki miały dziesięć punktów przewagi. Pierwszy punkt dla przyjezdnych zdobyła Jagodzińska (1:10), jednak AZS WSBiP KSZO wykorzystywał najdrobniejsze błędy beniaminka (13:2). Bardzo dobrze zagrywała Brojek, zdobywając trzy asy z rzędu (17:2). Trzecie oczko na konto rzeszowianek zapisała Paula Szeremeta, a po kontrze Magdaleny Olszówki Developres zmniejszył straty do stanu 4:18. Set nie miał długiej historii, gospodynie pewnie wygrały drugą odsłonę meczu 25:8 po efektownym asie serwisowym Ślęzak.

Set numer trzy rozpoczął się tak jak dwa poprzednie. Podopieczne trenera Parkitnego objęły dwupunktowe prowadzenie, ale gdy w ataku pomyliła się Ganszczyk, przy Świętokrzyskiej było 3:3. Środkowa AZS-u WSBiP KSZO zablokowała Śliwińską, a po asie Brojek błyskawicznie zareagował trener Wojtowicz (3:6). Po chwili kontrowała Barbara Bawoł, powiększając prowadzenie gospodyń do czterech punktów (9:4). Rzeszowianki wzięły się za odrabianie strat, ale gdy na środku pomyliła się Dominika Nowakowska, beniaminek z Podkarpacia przegrywał 6:11. W obozie przyjezdnych ciężar gry wzięła na siebie Śliwińska, zbliżając się do AZS-u na 9:12. Chwilę później z decyzją Roberta Nowickiego nie zgodził się trener Wojtowicz, za co arbiter ukarał go czerwoną kartką (9:14). Rzeszowianki ponownie zbliżyły się na trzy punkty (12:15), jednak po atomowej zagrywce Ganszczyk podopieczne Dariusza Parkitnego odskoczyły na 19:14. Developres nie dawał za wygraną i gdyby Śliwińska wykorzystała kontratak, beniaminek I ligi przegrywałby 17:19, a tak tracił do rywala cztery punkty (16:20). Przyjezdne miały jeszcze szanse na odrobienie strat, jednak własnymi błędami ze stanu 18:20 pozwoliły akademiczkom wyjść na 22:18, a następnie 24:19. Kiwka Brojek tuż za siatkę ustaliła wynik meczu. Najwartościowszą zawodniczką spotkania wybrano Iwonę Kosiorowską.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – KS Developres Rzeszów 3:0
(25:18, 25:8, 25:20)