Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Rosjanie blisko zdobycia tytułu

EEVZA: Rosjanie blisko zdobycia tytułu

Siatkarze Sbornej wygrali dziś dwa spotkania, 3:0 z Azerbejdżanem i 3:2 z Ukrainą. Dzięki temu z trzema zwycięstwami przewodzą w tabeli i są blisko zdobycia mistrzostwa strefy EEVZA. Dwie cenne wygrane zanotowali także Estończycy.

Drugi dzień rozpoczął się od emocjonującego spotkania. Ukraińcy wygrali pierwszego seta, zdobywając w jego połowie kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca. W drugiej i trzeciej partii lepiej zaprezentowali się Estończycy i to oni prowadzili w meczu 2:1. W trzeciej odsłonie wydawało się, że również siatkarze z Estonii wygrają, jednak w końcówce w pogoń rzucili się Ukraińcy, którzy zwyciężyli 25:21. O losach meczu zadecydował tie-break. Młodzi zawodnicy z Ukrainy popełnili więcej błędów, dlatego zeszli z parkietu pokonani.

Ukraina – Estonia 2:3
(25:20, 21:25, 18:25, 25:21, 11:15)

Spotkanie pomiędzy Rosjanami a Azerami było bez historii. Od początku do końca przewagę mieli mistrzostwie Europy i świata. Grali dobrze na zagrywce i skutecznie blokowali ataki rywali. Dodatkowo Azerowie popełniali wiele własnych błędów. Zwycięstwa w setach do 12, 13 i 11 mówią same za siebie.

Azerbejdżan – Rosja 0:3
(12:25, 13:25, 11:25)

W końcu na parkiecie pojawili się gospodarze turnieju, ich rywalem byli Estończycy. Pierwsza partia dość łatwo została wygrana przez Łotyszy (25:15). W kolejnych siatkarze z Estonii zaczęli grać swoje, mocno zagrywali, czym wprowadzili nerwowość w szeregi gospodarzy. Łotysze mieli problem ze skończeniem pierwszego ataku. Właśnie błędy w przyjęciu zagrywki były kluczowe w przegranej gospodarzy 1:3.

Łotwa – Estonia 1:3
(25:15, 20:25, 19:25, 19:25)

Ukraińcy rozegrali w sobotę dwa tie-breaki i oba przegrali. W pierwszej partii pewnie triumfowali Rosjanie. W drugiej kawał dobrej siatkówki pokazali Ukraińcy, którzy wygrali 25:19. W trzeciej odsłonie siatkarzom Sbornej siedziała zagrywka, a błędy popełniali przeciwnicy. Rosjanie wygrali 25:18. Dużo emocji przyniosła czwarta partia, w której gra toczyła się na przewagi, ostatecznie lepsi okazali się Ukraińcy i doprowadzili do tie-breaka. W nim na kilka punktów przewagi odskoczyli Rosjanie, którzy bezpiecznie dowieźli przewagę do końca, wygrywając 15:10 i całe spotkanie 3:2.

Rosja – Ukraina 3:2
(25:17, 19:25, 25:18, 24:26, 15:10)