Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > EEVZA: Polskie juniorki przegrały z Rosją, jutro rewanż

EEVZA: Polskie juniorki przegrały z Rosją, jutro rewanż

Podopieczne Grzegorza Kosatki uległy rówieśniczkom z Rosji 1:2 w rozgrywanym w Krośnie turnieju EEVZA. Biało-czerwone w półfinałowym spotkaniu pokonały jednak Łotyszki 3:0 i już jutro będą miały szansę zrewanżowania się reprezentantkom Sbornej.

Pojedynek Polek z Rosjankami był meczem decydującym o pierwszym miejscu w grupie. W spotkanie lepiej weszły biało-czerwone, które szybko objęły wysokie prowadzenie (6:1). W drugiej części seta rywalki zaczęły odrabiać straty, wzmocniły zarówno zagrywkę, jak i blok, w wyniku czego podopieczne Grzegorza Kosatki straciły całą przewagę. Polskie siatkarki zdołały jeszcze wypracować trzypunktowe prowadzenie (20:17), jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały Rosjanki, które zwyciężyły 26:24. Druga partia przebiegała już pod wyraźnie dyktando siatkarek Sbornej, które wygrały pewnie do 18. Trzeci set był już tylko formalnością, jednak to Polki rozstrzygnęły go na swoją korzyść (25:18).
To spotkanie z Rosją bardziej my przegrałyśmy, niż Rosjanki wygrały. Weszłyśmy na boisko bardzo skoncentrowane, zaczęłyśmy dobrze, ale mecz nie do końca poszedł po naszej myśli – komentowała po spotkaniu atakująca reprezentacji Polski, Malwina Smarzek.

Polska – Rosja 1:2
(24:26, 18:25, 25:18)

Polska: Bałdyga, Smarzek, Pacak, Stronias, Kazała, Trocińska, Kulig (libero) oraz Nowakowska, Fojucik i Piotrowska
Rosja: Barczuk, Nowikowa, Kokoriewa, Żurbienko, Sperskajte, Jurinskaja, Guskowa (libero) oraz Greczanaja, Sinickaja i Kurnosowa (libero)

W drugim spotkaniu Łotyszki nie bez problemu pokonały Estonki 2:1 (16:25, 25:23, 25:17) i tym samym stały się rywalkami Polek w popołudniowym meczu półfinałowym.

W półfinale Polki bez straty seta pokonały siatkarki z Łotwy. Podopieczne Grzegorza Kosatki szybko osiągały wysoką przewagę, którą utrzymywały do końca seta.

Mecz półfinałowy miałyśmy zagrać na „luzie” i tak było, przynajmniej w dwóch pierwszych partiach. W trzeciej pozwoliłyśmy Łotyszkom się rozegrać, jednak udało się wygrać – mówiła zadowolona Malwina Smarzek. – Jutro finałowe spotkanie z Rosją i mam nadzieję, że tym razem uda nam się zrewanżować – dodała z uśmiechem młoda siatkarka.

Polska – Łotwa 3:0
(25:11, 25:11, 25:15)

Polska: Bałdyga, Smarzek, Kazała, Bociek, Piotrowska, Trocińska, Kulig (libero) oraz Krzeszewska i Nowakowska

W drugim spotkaniu półfinałowym również nie było niespodzianki – Rosjanki pewnie pokonały Estonki 3:0 (25:17, 25:18, 25:15).
Mecz o trzecie miejsce pomiędzy zespołami z Łotwy i Estonii odbędzie się jutro o godz. 10, natomiast finał Polska – Rosja rozpocznie się o godz. 12:30.