Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiśniewski: Zrealizowaliśmy plan w stu procentach

Łukasz Wiśniewski: Zrealizowaliśmy plan w stu procentach

fot. Sabina Bąk

- Udało nam się zrobić wszystko to, co zaplanowaliśmy przed meczem - tak wygraną z Politechniką Warszawską podsumował Łukasz Wiśniewski. - Najważniejsza była koncentracja - dodał środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Gratuluję serdecznie wygranej. Na boisku pokazaliście się z bardzo dobrej strony. Czy było coś takiego, co szczególnie wpłynęło na wynik tego spotkania?

Łukasz Wiśniewski: – Myślę, że wszystko złożyło się na wynik. Najważniejsza była koncentracja. Skupiliśmy się na tym, by nie dać się rozegrać zawodnikom z Warszawy. Każda drużyna, nie tylko warszawska, jest groźna i trzeba zachować zimną krew, koncentrację do końca.

Z jakim nastawieniem przyjechaliście tutaj, do Warszawy, zdając sobie sprawę z tego, że ostatnio siatkarze Politechniki odnotowują spadek formy?

– Z takim jak na każdy inny mecz. To nieważne, że teoretycznie byliśmy dziś faworytem. Na każdy mecz chcemy wychodzić skoncentrowani i walczyć o każdą piłkę tak, jak było w tym meczu. Zrealizowaliśmy plan w stu procentach. Wygraliśmy 3:0 i cieszymy się z trzech punktów.Przed rozpoczęciem sezonu zmierzyliście się z Politechniką Warszawską w Memoriale Zdzisława Ambroziaka i tamtego meczu nie udało się wygrać. Czy dokonaliście od tamtego czasu jakichś zmian?

– Dziś udało nam się zrobić wszystko to, co zaplanowaliśmy przed meczem. Siatkarze z Warszawy grali tak, jak przewidywaliśmy i tutaj chwała statystykom oraz trenerom, ponieważ naprawdę wykonali kawał dobrej roboty. Co do Memoriału, przeważnie tak właśnie jest. Turniej rozgrywany był przed sezonem, dopiero pierwszy raz wystąpiliśmy wtedy w pełnym składzie, trenowaliśmy razem dwa dni i dlatego tak to wyglądało, ale umówmy się, nie turnieje towarzyskie są ważne, tylko teraz, te właściwe mecze, a tak naprawdę dopiero faza play-off.

W środę rozegracie kolejny mecz. Tym razem po drugiej stronie siatki zobaczymy siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów. Czy już myśleliście o tym spotkaniu?

– Na razie koncentrowaliśmy się na starciu z warszawianami. Działamy małymi kroczkami. Dzisiaj Warszawa, następny mecz w Rzeszowie, więc zaczniemy powoli myśleć i podglądać kolegów z Resovii.

Nie jest to pana pierwszy sezon w tym zespole, ale pierwszy z Sebastianem Świderskim jako głównym trenerem. Co może pan powiedzieć o współpracy z nim?

– Jak na razie możemy go tylko chwalić i mówić miłe słowa. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy.

Czy lubi pan grać tutaj, na warszawskim Torwarze, otoczony tymi kibicami?

– Powiem szczerze, że jestem zaskoczony. Mamy prawie środek tygodnia, wieczór, a publiczność mimo to dopisała. Oby tak częściej, bo myślę, że siatkarze ze stolicy na to zasługują.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved