Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Łotwa dużo słabsza od polskich juniorek, Estonia również

EEVZA: Łotwa dużo słabsza od polskich juniorek, Estonia również

Reprezentacja Polski juniorek turniej o mistrzostwo strefy EEVZA rozpoczęła od wysokiego zwycięstwa z Łotwą. Trener Grzegorz Kosatka dał szansę zawodniczkom, które na co dzień nie grają w podstawowym składzie. Dziś jeszcze mecz z Estonią.

Z udziałem Polski, Rosji, Łotwy i Estonii rozpoczął się w Krośnie turniej mistrzostw strefy EEVZA juniorek. Drużyny w piątek i sobotę rozegrają po trzy mecze z każdym przeciwnikiem, potem przyjdzie czas na półfinały i mecz o miejsca. W inauguracyjnym spotkaniu biało-czerwone wysoko pokonały w trzech setach reprezentację Łotwy. W pierwszym składzie reprezentacji Polski zagrały Kinga Stronias, Julia Piotrowska, Monika Bociek oraz Izabela Trocińska, które do tej pory nie miały zbyt wielu szans na występy w reprezentacji. Mimo tego Polki bez problemu wygrały pierwszego seta do 14. W drugim rywalkom udało się wykorzystać lekkie rozprężenie w naszej drużynie i dobić do 20 punktów, w trzecim przewaga naszych reprezentantek znów była bezdyskusyjna.

Łotwa to jednak dużo słabszy przeciwnik od nas, było widać różnicę klas pomiędzy oboma zespołami – mówiła tuż po spotkaniu atakująca reprezentacji Polski, Malwina Smarzek.Dziś jeszcze zagramy po południu z Estonią, ale wszystkie nastawiamy się przede wszystkim na jutrzejszy mecz z Rosjankami. W zeszłym roku przegrałyśmy z nimi wysoko 0:3 i chciałybyśmy się za tę porażkę zrewanżować. W marcu mistrzostwach Europy wypadły słabo, zajęły dopiero 8. miejsce, więc będzie szansa, by teraz je pokonać – dodała aktualna mistrzyni Europy do lat 18. Mecz Polek z reprezentacją Estonii jeszcze dziś o g. 19:00, jutrzejszy mecz z Rosjankami rozpocznie się o g. 12:00.

Polska – Łotwa 3:0
(25:14, 25:20, 25:16)

Polska: Bałdyga, Bociek, Stronias, Kazała, Piotrowska, Trocińska, Kulig (libero) oraz Smarzek, Nowakowska i Krzeszewska

W drugim dzisiejszym spotkaniu Polki również nie miały żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Biało-czerwone wygrały 3:0 z Estonią, która jedynie w trzecim secie próbowała nawiązać wyrównaną walkę. Tym razem trener Grzegorz Kosatka w pierwszej szóstce wystawił rozgrywającą Karolinę Krzeszewską oraz środkową Joannę Pacak.

W dwóch pozostałych meczach dzisiejszego dnia dwa zwycięstwa odniosła reprezentacja Rosji. Jutrzejsze rywalki biało-czerwonych wygrały najpierw 3:0 z Estonią, a następnie 2:1 z Łotwą. Jutro mecz Polska – Rosja, który zadecyduje o pierwszym miejscu po fazie grupowej, oraz półfinały.

Polska – Estonia 3:0
(25:18, 25:14, 25:23)

Polska: Pacak, Krzeszewska, Nowakowska, Piotrowska, Bociek, Fojucik, Kulig (libero) oraz Smarzek, Bałdyga i Kazała