Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Juniorzy walczą o tytuł

EEVZA: Juniorzy walczą o tytuł

W łotewskim mieście Kuldīga rozpoczął się turniej o mistrzostwo strefy wschodnioeuropejskiej juniorów. W zawodach bierze udział pięć zespołów: Łotwa, Rosja, Ukraina, Azerbejdżan i Estonia. Trzy pierwsze odniosły dziś zwycięstwa.

W turnieju biorą udział chłopcy urodzeni w latach 1995/96. Każdy gra z każdym, a najlepsza drużyna zdobywa mistrzostwo strefy EEVZA. W pierwszym pojedynku pierwszego dnia zawodów spotkały się zespoły z Ukrainy i Azerbejdżanu. Od mocnego uderzenia zaczęli nasi wschodni sąsiedzi, którzy szybko uzyskali przewagę. Azerowie popełniali wiele błędów, dlatego w pierwszej partii ugrali zaledwie 13 oczek. Trochę lepiej wyglądała ich gra w kolejnym secie. Jednak i tym razem Ukraińcy do samego końca utrzymali swoją przewagę, wygrywając 25:18. Trzecia partia przypominała premierową odsłonę, żółto-niebiescy nie mieli problemów z pokonaniem rywali, wygrali do 13 i cały mecz 3:0.

Ukraina – Azerbejdżan 3:0
(25:13, 25:18, 25:13)

W spotkaniu Rosji z Estonią najwięcej emocji przyniósł pierwszy set, w którym drużyny grały punkt za punkt. Ostatecznie lepsi okazali się siatkarze Sbornej, wygrywając do 22. W kolejnej odsłonie Rosjanie narzucili swój styl gry, mocna zagrywka i szczelny blok pozwoliły im wygrać 25:14. W trzeciej partii mistrzowie świata i Europy również kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, zwyciężyli do 18.

Rosja – Estonia 3:0
(25:22, 25:14, 25:18)

Na koniec pierwszego dnia na parkiet wybiegli gospodarze turnieju. Po przeciwnej stronie siatki stanęli kolejny raz Azerowie, którzy ponownie ulegli w trzech setach. Pierwsza partia była wyrównana, zwycięstwo ważyło się niemal do samego końca. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali Łotysze, którzy wygrali 25:22. W drugiej odsłonie zdemolowali rywalu, którym pozwolili zdobyć zaledwie 9 oczek. Trzecia partia to również dominacja miejscowych, zwieńczona wynikiem 25:14. Tym samym trzy drużyny wygrały swoje spotkania 3:0. Jutro kolejny dzień zmagań, podczas którego zaplanowane są cztery spotkania.

Łotwa – Azerbejdżan 3:0
(25:22, 25:9, 25:14)