Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Wygrane drużyn Łukasza Szarka i Artura Augustyna

Niemcy M: Wygrane drużyn Łukasza Szarka i Artura Augustyna

W środę odbyła się siódma już kolejka rozgrywek w męskiej Bundeslidze. W "polskim" meczu TV Ingersoll Buhl okazało się lepsze od VC Dresden. Wygrało też CV Mitteldeutschland. Liderem zostało VfB Friedrichshafen.

Siatkarze Generali Haching byli faworytem spotkania z TV Rottenburg i nie było niespodzianki. Nie można powiedzieć jednak, że gospodarze nie podjęli walki. W pierwszym secie do drugiej przerwy technicznej różnica punktowa była niewielka (8:7, 16:13). Potem jednak na boisku dominowali już przyjezdni. W drugim secie Generali prowadziło co prawda na przerwie technicznej 16:12, ale rywale zdołali w pełni odrobić straty, ostatecznie jednak polegli, choć dopiero po grze na przewagi. W trzeciej partii od początku do końca utrzymywała się niewielka przewaga faworytów, którzy dzięki temu zwycięstwu awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Byli oni zespołem lepszym w każdym elemencie, a szczególnie w bloku (10:5) i ataku (52% do 38%).

TV Rottenburg – Generali Haching 0:3
(16:25, 25:27, 22:25)

Swojego faworyta miało także spotkanie Berlin Recycling Volley i Moerser SC. Aktualni mistrzowie kraju i uczestnik LM nie pozostawili swoim rywalom większych złudzeń. W pierwszym secie podopieczni Marka Lebedewa prowadzili już 16:8 i 21:13, ale ostatecznie w końcówce lekko się rozluźnili i pozwolili rywalom odrobić kilka oczek, wygrywając dopiero 25:20. W drugim secie siatkarze BRW nie pozwolili sobie już na dekoncentrację i zdeklasowali swojego przeciwnika. W trzecim secie trener Lebedew zdecydował się na zmiany. Paula Carrolla zmienił Aleksandar Spirovski, a Srećko Lisinaca Felix Fischer. Roszady nie wpłynęły negatywnie na zespół, który dalej kontrolował boiskowe poczynania. Liderem mistrzów Niemiec był w tym meczu Robert Kromm, który zapunktował 15 razy. Dla Moerser SC 13 punktów zdobył Joris Marcelis.

Moerser SC – BR Volleys Berlin 0:3
(20:25, 14:25, 22:25)

Bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło awansować z 10. na 9. miejsce w tabeli, odniosła ekipa Artura Augustyna. Popularni „Piraci” mierzyli się z zamykającym tabelę VSG Coburg/Grub i wygrali w trzech setach. Był to jednak mecz walki, żadna z drużyn nie odpuszczała i o wygranej CV Mitteldeutschland zadecydowały niuanse. Artur Augustyn zagrał cały mecz i zdobył 6 punktów. Na siedem posłanych do niego piłek skończył trzy (43%), do tego dołożył tez trzy punktowe bloki. Liderem niewątpliwie był Joren Zeeman, który zdobył 20 oczek. Dla pokonanych 12 razy zapunktował Daniel Malescha.

CV Mitteldeutschland – VSG Coburg/Grub 3:0
(25:20, 25:23, 25:23)

„Polski” mecz TV Ingersoll Buhl z VC Dresden także miał swojego faworyta. Ekipa Łukasza Szarka nie dała gospodarzom żadnych szans, pozwalając im nawiązać walkę jedynie w drugim secie. Przyjezdni zagrali znakomicie w bloku, wygrywając rywalizację w tym elemencie 18:2. – Wydaje mi się, że jesteśmy w bardzo dobrej formie. Już w poprzednim meczu odprawiliśmy zespół z Rottenburga w nieco ponad godzinę i w Dresden zagraliśmy podobnie, na bardzo wysokiej skuteczności w bloku i z dobrą zagrywką. Spełniamy większość założeń taktycznych i to owocuje – cieszy się Łukasz Szarek, który w środę wszedł na boisko jedynie w trzecim secie. Dobry mecz w drużynie pokonanej rozegrał Alan Wasilewski. Polski środkowy był najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej ekipie, zdobywając 10 punktów – skończył 8 na 12 piłek w ataku (67%), do tego dołożył też po punkcie w zagrywce i w bloku. – Rywale narzucili nam swój styl gry w pierwszym secie, niestety my nic nie potrafiliśmy zrobić i przegraliśmy do 17. W drugim podjęliśmy walkę. Niestety w końcówce seta to rywale zachowali więcej zimnej krwi i to oni ostatecznie wygrali. Trzeci set był zupełnie bez historii. Rywalom wychodziło wszystko, a nasza gra nie wyglądała za dobrze. Ekipa z Buhl zagrała świetnie blokiem. Udało im się dobrze zagrać w tym elemencie 18 razy, gdzie nam tylko 2. Mają naprawdę bardzo dobry blok na skrzydłach. Często dla naszych atakujących wystarczał jeden blokujący na skrzydle. Mam nadzieję że wyciągniemy wnioski z tej porażki, gdyż w czwartek 28.11 gramy z TV Ingersoll Buhl u siebie w Pucharze Niemiec – powiedział Alan Wasilewski. Jego zespół spadł po wczorajszym meczu na 10. miejsce w tabeli. Drużyna Rubena Wolochina została z kolei wiceliderem.

VC Dresden – TV Ingersoll Bühl 0:3
(17:25, 26:28, 13:25)

Spotkanie Evivo Duren z VfB Friedrichshafen zapowiadało się na pewno ciekawie, ale rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Wicemistrzowie Niemiec ani na moment nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł, dominując w tym meczu od początku do końca. Grupowi rywale ZAKSY w Lidze Mistrzów zagrali dobrze w każdym elemencie, a zwłaszcza w bloku, gdzie wygrali rywalizację 12:2 i ataku (52% do 38%). Kolejne dobre spotkanie rozegrał Jenia Grebennikov. Francuski libero został wybrany najlepszym zawodnikiem w swoim zespole. 16 punktów dla VfB zdobył Simeonow. VfB zostało nowym liderem tabeli, natomiast Evivo spadło na  4. miejsce.

Evivo Düren – VfB Friedrichshafen 0:3
(18:25, 15:25, 19:25)