Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Brazylijczycy po wygranej z USA samodzielnym liderem

PWM: Brazylijczycy po wygranej z USA samodzielnym liderem

W drugim dniu Pucharu Wielkich Mistrzów już pięć z sześciu zespołów zanotowało na swoim koncie porażkę. Jedynym niepokonanym zespołem są siatkarze Brazylii, którzy po dzisiejszej wygranej 3:0 z reprezentacją USA prowadzą w klasyfikacji.

Brazylijczycy od początku spotkania przeciwko reprezentacji USA postawili na silną zagrywkę. Udało im się odrzucić rywali od siatki, co pozwoliło im zdobyć przewagę 10:6. Amerykanie próbowali zmniejszyć straty, jednak Matt Anderson miał problem z pokonaniem bloku Canarinhos i podopieczni trenera Rezende utrzymywali cztery punkty przewagi (20:16). Brazylijska ekipa miała okazję do zakończenia seta już przy stanie 24:22, jednak rywale nie zamierzali się tak łatwo poddać. W końcówce zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze i partia zakończyła się wygraną ekipy Brazylii dopiero po walce na przewagi.

Początek drugiej odsłony to wyrównana gra po obu stronach siatki. Od stanu 9:9 siedem z dziewięciu punktów zdobyli Brazylijczycy, wychodząc na prowadzenie 16:11. W drużynie z USA świetnie grali jednak Reid Priddy i Micah Christenson, dzięki czemu w końcowej fazie seta rezultat znów uległ wyrównaniu (20:20). Pierwszą piłkę setową Brazylijczycy wywalczyli po bloku Sidão na Rooneyu (24:23). Tym razem ekipie Canarinhos udało się zakończyć partię już w kolejnej akcji.

Na początku trzeciego seta oba zespoły zagrały równo, ale popełniły też podobną ilość błędów, przez co wynik oscylował w okolicach remisu. Brazylijczycy wywalczyli sobie dwupunktowe prowadzenie dopiero tuż przed drugą przerwą techniczną (16:14) i utrzymali je niemal do samego końca. Po akcji Andersona zespół narodowy USA zmniejszył straty do jednego oczka (22:23), jednak nie był w stanie zrobić w tym spotkaniu nic więcej. Zakończył je blok Lucarelliego, a Canarinhos triumfowali 25:23 i w całym pojedynku 3:0.

Brazylia – USA 3:0
(31:29, 25:23, 25:23)

Brazylia: Bruno (3), Wallace (12), Sidão (9), Ricardo (12), Lucas (8), Mauricio (13), Mario (libero) oraz Evandro (4), Souza i Raphael
USA: Anderson (17), Rooney (10), Lee (4), Priddy (10), Christenson (4), Holt (8), Shoji E. (libero) oraz Shoji K. (1)

źródło: fivb.org, inf. własna