Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > M. Saad: Gdybyśmy przegrały, byłoby niesympatycznie w zespole

M. Saad: Gdybyśmy przegrały, byłoby niesympatycznie w zespole

Zespół z Legionowa zdobył cenne trzy punkty w starciu z siatkarkami Pałacu Bydgoszcz. - Każde spotkanie z sąsiadem z tabeli jest dodatkową motywacją, zwiększa chęć zdobycia punktów w meczu - przyznała libero Legionovii, Magdalena Saad.

Siatkarki Macieja Kosmola rozpoczęły mecz w Bydgoszczy wręcz koncertowo i wysoko wygrały pierwszego seta. Od drugiej partii zaczęła się wyrównana walka z bydgoskim Pałacem, która toczyła się aż do zakończenia spotkania wynikiem 3:1 dla zespołu z Legionowa. – Myślę, że przede wszystkim zmieniło się nastawienie, brakło trochę koncentracji… Przeważnie jest właśnie tak, że kiedy wygra się wysoko seta, to potem pojawia się rozprężenie. Wiadomo, że gramy w ekstraklasie i tutaj każdy zespół potrafi grać w siatkówkę, a drobny brak koncentracji daje rywalowi możliwość odzyskania formy – skomentowała przebieg wydarzeń po pierwszej odsłonie Magdalena Saad.

W końcówkach setów zespołowi z Legionowa zdarzały się przestoje, pozwalające Pałacowi Bydgoszcz na odrobienie strat punktowych. Zapytana o możliwość wyeliminowania małych braków w koncentracji libero gości odpowiedziała: – Cały czas nad tym pracujemy, żeby nie popełniać błędów własnych, żeby się nie dekoncentrować i przez całe dwie godziny spotkania utrzymywać odpowiedni poziom skupienia. Myślę, że to jest kluczem do sukcesu tego zespołu, do tej pory gdzieś nam uciekały te mecze, ale cały czas nad tym systematycznie pracujemy, więc wierzę, że to przyniesie pożądane efekty.

Przed spotkaniem w Bydgoszczy oba zespoły sąsiadowały w tabeli, różniąc się trzema oczkami w dorobku punktowym. Śmiało więc można było nazwać mecz Pałacu z Legionovią spotkaniem o „sześć punktów”. Nota bene, po zakończeniu tego starcia obie drużyny dzieli już właśnie sześć oczek. – Każde spotkanie z sąsiadem z tabeli jest dodatkową motywacją, zwiększa chęć zdobycia punktów w meczu. Gdybyśmy przegrały to spotkanie, zrobiłoby się bardzo niesympatycznie w zespole, dlatego cieszy nas podwójnie to zwycięstwo, było ono dla nas bardzo ważne – przyznała Magdalena Saad.

W następnej kolejce podopiecznym Macieja Kosmola przyjdzie zmierzyć się z do tej pory niepokonanym zespołem z Polic, jednak siatkarki z Legionowa nie tracą wiary w korzystny wynik tego spotkania. – Wiem doskonale, że Chemik do tej pory stracił tylko seta i na pewno nie będzie chciał zmienić tych statystyk, niemniej jednak wierzę w to, że damy z siebie wszystko i pokażemy kawałek dobrej siatkówki. Jakim wynikiem skończy się to spotkanie, to już zweryfikuje boisko – zakończyła optymistycznym akcentem siatkarka Legionovii.