Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Irańczycy urwali seta „wielkiej” Brazylii

PWM: Irańczycy urwali seta „wielkiej” Brazylii

W drugim pojedynku Pucharu Wielkich Mistrzów siatkarzom reprezentacji Iranu udało się urwać seta siatkarzom z Ameryki Południowej. Podopieczni trenera Rezende mogli zakończyć mecz dużo szybciej, jednak w trzeciej odsłonie w końcówce lepiej spisali się rywale.

Obie ekipy rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. Po stronie Brazylii świetnie spisywał się Lucarelli, podczas gdy po stronie irańskiej wyróżniali się Amir Ghafour i Hamzeh Zarini. Bardziej skuteczni byli jednak Canarinhos, którzy po akcji Sidão prowadzili 9:6, a następnie szybko zwiększyli przewagę do stanu 14:9. Podopieczni trenera Rezende zdecydowanie kontrolowali przebieg tego seta i po efektownym zagraniu Lucasa Saatkampa wygrali 25:16.

Drugi set to dość długa wyrównana walka. Po ataku Mousaviego Eraghiego Iran wyszedł na prowadzenie 13:12, jednak wtedy ruszyli do ataku rywale i zdobyli sześć punktów z rzędu. Było już zatem 18:13 dla reprezentacji Brazylii. Atak Lucarelliego dał Canarinhos piłkę setową przy stanie 24:17, zaś chwilę później Sidão posłał asa serwisowego i zakończył partię.

Niezrażeni porażką Irańczycy od początku trzeciej odsłony grali pewnie, a co najważniejsze – skutecznie. Ataki Mousaviego Eraghiego i Mobasheriego Demneha dały im prowadzenie 7:4. Brazylijczycy popełniali dość sporo błędów, jednak po udanym bloku Sidão udało im się zdobyć przewagę 14:12. Jednak im bliżej końca, tym lepiej grali siatkarze z Iranu. Po asie serwisowym Ghafoura wyszli na prowadzenie 22:21 i ostatecznie, po nerwowej końcówce, triumfowali 27:25.

W czwartym secie Canarinhos nadal popełniali dość dużo błędów, jednak udało im się kontrolować wynik i zdobyć niewielką przewagę. Po trzech skutecznych zagraniach Lucarelliego brazylijska drużyna wypracowała sobie trzy oczka prowadzenia. Nie umiała jednak w tym meczu utrzymać równej formy i po nieporozumieniu pomiędzy Bruno a Sidão na jednopunktowe prowadzenie wyszli Irańczycy. Tym razem jednak podopieczni trenera Rezende w końcówce udowodnili, że potrafią się zmobilizować. Po ataku Evandro Guerry zwyciężyli 25:23 i w całym meczu 3:1.

Iran – Brazylia 1:3
(16:25, 17:25, 27:25, 23:25)

Iran: Marouflakrani (2), Ghaemi (6), Mousavi (8), Zarini (5), Gholami (8), Ghafour (15), Zafir (libero) oraz Mahmoudi (4), Davoodi, Mahdavi, Tashakori i Mobasheri
Brazylia: Rezende, De Souza (19), Dos Santos (15), Lucarelli (11), Saatkamp (9), Borges (16), Da Silva (libero) oraz Guerra (3) i Vieira

źródło: FIVB, inf. własna