Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lorenzo Bernardi: Jaki macie powód do krytykowania selekcjonera?

Lorenzo Bernardi: Jaki macie powód do krytykowania selekcjonera?

fot. archiwum

- Ci, którzy teraz sieją ferment, później będą pierwszymi, którzy będą machać rękoma i w przypadku sukcesu udawać, że od początku byli po tej stronie barykady - powiedział Lorenzo Bernardi po wyborze Antigi na szkoleniowca reprezentacji Polski.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla jak na razie świetnie radzą sobie w PlusLidze. Ponieśli tylko jedną porażkę z Indykpolem AZS Olsztyn, a na swoim koncie mają już zwycięstwa chociażby nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovią Rzeszów. Jednak w śląskim zespole nikt nie popada w huraoptymizm. – Zamiast patrzeć w tabelę i upajać się naszą pozycją, musimy skupić się tylko i wyłącznie na pracy, na tym, co musimy wykonać, by nasza gra wyglądała lepiej. Punkty cieszą, ale na radości poprzestaję – powiedział na łamach Przeglądu Sportowego trener jastrzębian, Lorenzo Bernardi.

Podopieczni włoskiego szkoleniowca są już piątym liderem PlusLigi w tym sezonie. Sprawia to, że liga jest ciekawa, a wyrównany poziom drużyn sprzyja niespodziankom. – Poziom, w porównaniu do minionego roku, jest bez wątpienia wyższy. Prawie wszystkie zespoły są mocniejsze, do PlusLigi dołączyło wielu wartościowych zawodników. Każdego tygodnia trafi się pewnie niespodzianka – ocenił Bernardi, który podkreślił, że na boisku nazwiska nie grają. – Grałem wiele lat w siatkówkę i wiem, że sama siła na papierze nie wystarcza, by pokonać rywala. Istotne nie są nazwiska czy rankingi, liczy się tylko to, co robisz na boisku – dodał.

Bernardi odniósł się także do wielu krytycznych głosów, które pojawiły się po wyborze Stephane’a Antigi na szkoleniowca reprezentacji Polski. – Jaki macie powód do krytykowania selekcjonera? Przecież tylko idiota będzie tak czynił, zanim w ogóle zacznie się praca Antigi! Ci, którzy teraz sieją ferment, później będą pierwszymi, którzy będą machać rękoma i w przypadku sukcesu udawać, że od początku byli po tej stronie barykady – ocenił Włoch. – Nie wolno wam zapominać, że Antiga to trener waszej reprezentacji i wszyscy Polacy powinni go wspierać, pomagać mu – zakończył opiekun Jastrzębskiego Węgla.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved