Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Trzy punkty i awans w tabeli dla Legionovii

ORLEN Liga: Trzy punkty i awans w tabeli dla Legionovii

Siatkarki Siódemki SK bank Legionovii Legionowo w meczu 7. kolejki ORLEN Ligi pokonały 3:1 zespół KS-u Pałac Bydgoszcz. Dzięki temu zwycięstwu, przynajmniej na moment, awansowały w tabeli ekstraklasy o dwie pozycje.

Olga Raonić od pierwszej akcji mocno ryzykowała w polu serwisowym, co szybko przyniosło zamierzone efekty. Pałacanki nie radziły sobie z atakiem, a sytuacyjne piłki wysyłały poza boisko. Pierwszy punkt dla miejscowych zdobyła Ewelina Janicka, jednak legionowianki miały wtedy o sześć oczek więcej (1:7). Ekipa Macieja Kosmola kontrolowała wydarzenia na boisku, a po kolejnej kontrze Anny Rybaczewski przyjezdne prowadziły 12:3. Siatkarki z Mazowsza świetnie radziły sobie w obronie, w której brylowała libero Siódemki Magdalena Saad. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną zespół gości zwolnił tempo. Legionowianki zaczęły się mylić w ataku i gdy Pałac zdobył cztery oczka z rzędu, przy stanie 13:7 o przerwę poprosił Maciej Kosmol. Po wznowieniu gry Katarzyna Jóźwicka dwukrotnie zablokowała bydgoszczanki i w Łuczniczce było 16:7. Przy stanie 9:18 trener Gąsior musiał zastosować wymuszoną zmianę, bowiem kontuzji uległa Janicka. Uraz środkowej nieco rozregulował koncentrację miejscowych i po chwili Pałac tracił do rywalek 10 oczek (10:20), przegrywając 15:25.

Po zmianie stron przy stanie 2:2 asa serwisowego zdobyła Anna Sołodkowicz, a gdyby na środku nie pomyliła się Lauren Barfield, przyjezdne prowadziłyby dwoma oczkami (3:3). Gdy przy stanie 7:7 wydawało się, że pałacanki wyjdą na pierwsze prowadzenie po bloku Kingi Dybek, piłka wyszła jednak w aut i na pierwszej przerwie technicznej Legionovia prowadziła 8:7. Po chwili Tomsia na siatce zatrzymała Katarzynę Połeć, a gdy goście odskoczyli na 12:9, o czas dla zespołu poprosił Rafał Gąsior. Legionowianki miały już cztery oczka przewagi (13:9), ale gdy Paulina Głaz na skrzydle dwukrotnie zablokowała Berenikę Tomsię, w Łuczniczce był remis 13:13. Dzięki Jóźwickiej podopieczne trenera Kosmola ponownie odskoczyły na dwa punkty, jednak po błędzie w ataku Rybaczewski pałacanki remisowały 15:15. Po drugiej przerwie technicznej ekipa z Mazowsza wygrała trzy akcje z rzędu i przy stanie 15:18 szkoleniowiec z Bydgoszczy po raz kolejny rozmawiał ze swoimi zawodniczkami. Rozpędzone legionowianki nie zwalniały tempa, odskakując na 20:15. Nie był to koniec emocji, bowiem siatkarki znad Brdy nie dawały za wygraną. Gdy przy trudnej zagrywce Marty Biedziak zbliżyły się na 18:20, tym razem o czas prosił zdenerwowany trener Kosmol. Mimo że przyjezdne odskoczyły na 22:18, Pałac przy serwisach Moniki Naczk wyrównał przy stanie 23:23, a po serii bloków wygrał na przewagi 26:24.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Legionovii 3:0, jednak po kontrze Dybek w hali był remis 4:4. Podopieczne Rafała Gąsiora po nie najlepszym początku dzięki akcjom Dybek i Biedziak odskoczyły na 6:4, ale Rybaczewski błyskawicznie zniwelowała straty, a po asie Barfield ekipa z Mazowsza schodziła na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:6. Bydgoszczanki po ataku z przechodzącej Naczk remisowały 9:9, nie potrafiły jednak utrzymać koncentracji, przegrywając cztery akcje z rzędu (9:13). Niemoc miejscowych przełamała Pura, jednak po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania była Sołodkowicz (16:11). Kiedy zespół gości pewnie zmierzał po wygraną, jego przewaga zaczęła topnieć. Legionowianki seriami zaczęły popełniać błędy i na tablicy wyników było 19:17 dla przyjezdnych. Ostatnie akcje należały do zespołu w Legionowa, który nie bez problemów zwyciężył 25:23, choć prowadził 24:19.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia Pałacu 2:0. I choć legionowianki odrobiły straty, po błędzie Tomsi przegrywały 3:5. W polu zagrywki dobrze spisywała się Jóźwicka, wyprowadzając gości na 7:6. Od tego momentu podopieczne Macieja Kosmola zaczęły przejmować inicjatywę na boisku, wychodząc po kontrze Tomsi na 12:9. Oba zespoły raz się do siebie zbliżały, raz oddalały. Po drugiej przerwie technicznej było 16:14 dla Legionovii, by momentalnie zrobiło się 18:14. W końcowej fazie seta wciąż utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie zespołu z Mazowsza, które po błędach pałacanek ze stanu 21:19 wzrosło do 23:19. Wynik seta ustaliła Aleksandra Wójcik potężnym atakiem z lewego skrzydła.