Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Maciej Rejzner: Pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę

Maciej Rejzner: Pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę

Indykpol AZS przegrał trzecie spotkanie w rozgrywkach Młodej Ligi w tym sezonie. Mocniejsi od olsztynian okazali się młodzi reprezentanci kraju z SMS-u PZPS Spała, którzy wygrali 3:1. Mimo to trener Maciej Rejzner nie był rozczarowany.

Indykpol AZS Olsztyn powalczył w tym meczu. Nie przegrał go „w szatni”…

Maciej Rejzner:Pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę, chociaż pod koniec całego spotkania zespół ze Spały trochę nam ją wybił z głowy (ostatniego seta olsztynianie przegrali 12:25 – przyp. red.). To jest ten handicap – trener SMS-u ma młodzieżowych reprezentantów Polski do dyspozycji na treningach dwa razy dziennie, albo i więcej. My wspólnie trenujemy tylko raz w tygodniu.

To zgranie drużyna ze Spały wykorzystała pod koniec bardzo zaciętego drugiego seta. Obie ekipy walczyły punkt za punkt, w końcówce Spała „odjechała” i wygrała 25:23.

Końcówka drugiego seta była momentem kluczowym. Mogliśmy tę partię wygrać i prowadząc 2:0, doprowadzilibyśmy to spotkanie do końca. Graliśmy dobrze środkiem, ale zawiodła skuteczność na skrzydłach, co zaważyło na porażce w drugiej odsłonie. Brak utrzymania napięcia psychicznego od początku do końca spotkania to też główny powód tego, że odstajemy od tych najlepszych.

Za tydzień (23.11 o godz. 13:00 w hali w Kortowie) podejmiecie mistrza Młodej Ligi – Lotos Trefl Gdańsk. Może być ciekawe widowisko.

Na pewno powalczymy o zwycięstwo. Na tę walkę od początku do końca będę nastawiał zespół. Widać, że potrafimy grać, poszczególne elementy nam wychodzą, ale jak to się przełoży na grę z obrońcami tytułu? Zobaczymy za tydzień.

źródło: indykpolazs.pl