Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Polański: To był mecz nerwów

Łukasz Polański: To był mecz nerwów

Effector Kielce wygrał z Czarnymi Radom 3:0, ale zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. - To był mecz nerwów, ale bardzo ładny i wyrównany, na pewno mógł się podobać - podsumował spotkanie Łukasz Polański, środkowy kielczan i MVP spotkania.

Udało wam się wygrać 3:0 na trudnym terenie, z pewnością jesteście zadowoleni.

Łukasz Polański:Uważam, że to był mecz nerwów, ale bardzo ładny i wyrównany, na pewno mógł się podobać. Teraz mamy przed sobą trzy ciężkie kolejki, już myślimy o następnych spotkaniach i czekamy na następny mecz.

Powiedziałeś, że to był nerwowy mecz i to było widać. W zeszłym tygodniu, gdy graliście z AZS-em Olsztyn, nie udało się tych nerwów powstrzymać, dzisiaj zagraliście zupełnie inaczej.

Można powiedzieć, że dzisiaj radomianie mieli problemy z utrzymaniem nerwów, kwestionowali decyzje sędziów, nie wnikam w to. Mieli problemy z przyjęciem, my dobrze zagrywaliśmy, wygrywaliśmy końcówki. Pierwszy set można powiedzieć, że mieliśmy pod kontrolą cały czas, w drugim secie zaważyła końcówka, a trzeci był bardzo rwany, ponieważ odskakiwaliśmy na dwa punkty, zespół z Radomia zdobywał trzy i tak naprawdę wynik był na styku, ale żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać przewagi, którą wypracowała.

Dzisiaj może nie zdobyliście dużo punktów z zagrywki, ale utrudniła ona życie rywalom.

Tak, trenowaliśmy przez cały tydzień kierunki zagrywki, wiedzieliśmy, na kogo mamy zagrywać i myślę, że konsekwentnie to zrealizowaliśmy.

Teraz czeka was kolejny trudny mecz, tym razem z Resovią Rzeszów.

Będzie to mecz, w którym nie mamy nic do stracenia, tak naprawdę Resovia będzie faworytem i będziemy mogli zagrać u siebie po prostu na luzie. Wiem, że też mają problemy kadrowe, ponieważ grają bez podstawowego libero.

Będziecie upatrywać w tym swojej szansy?

Myślę, że tam mają tylu dobrych przyjmujących, że to im nie będzie robić różnicy, ale zawsze jest to jakieś, nawet jeżeli nie fizyczne, to mentalne osłabienie dla nich. My po prostu będziemy grali na luzie, nie mamy nic do stracenia w tym meczu, będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony i już od wtorku będziemy się szykować do tego spotkania.