Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: Widać było różnicę jaka dzieli nas w tabeli

Krzysztof Gierczyński: Widać było różnicę jaka dzieli nas w tabeli

Blisko cztery lata sympatycy Jastrzębskiego Węgla czekali na pojawienie się swojego zespołu na pozycji lidera PlusLigi. - Mimo wszystko jesteśmy liderem, to na pewno daje dużą satysfakcję - po ostatnim meczu podkreślał Krzysztof Gierczyński.

W starciu z Transferem Bydgoszcz nie zostawiliście rywalom złudzeń – gra się tak, jak pozwala przeciwnik. Oceniając ten mecz, mimo dystansu dzielącego was i rywali, można powiedzieć, że to jedno z najlepszych spotkań Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie ligowym?

Krzysztof Gierczyński:Nie wydaje mi się, chociaż zwyciężyliśmy i to chyba był nasz drugi mecz wygrany 3:0. Widać było różnicę jaka dzieli nas w tabeli. Może nie tyle w tym ostatnim, trzecim secie, ale odnieśliśmy pewne zwycięstwo, ani przez chwilę nie byliśmy zagrożeni. Rozbiliśmy przeciwnika blokiem w pierwszym i drugim secie. Jednak różnica między liderem a zespołem z dolnej części tabeli, oczywiście przy całym szacunku dla rywali, była widoczna. W tej chwili zdobyliśmy komplet punktów, jesteśmy liderem i cieszymy się z tego, bo pracowaliśmy na to ciężko. Chcielibyśmy utrzymać się na tym pierwszym miejscu. Kiedy ciężko pracujemy i przy sporej liczbie rozegranych meczów i wyjazdów, przy zmaganiu się z kontuzjami i innymi problemami mimo wszystko jesteśmy liderem, to na pewno daje to dużą satysfakcję. Także na pewno wpłynie to mobilizująco na nas i będzie miało odzwierciedlenie w naszej grze.

W spotkaniu z Transferem Bydgoszcz tylko blokiem zdobyliście aż 20 punktów. Taki dorobek w tym elemencie w rywalizacji na tym poziomie nie zdarza się często.

Akurat w elemencie bloku punktuje się kilka razy w całym meczu. Nie patrzyłem w statystyki, ale w tym spotkaniu ta różnica na pewno była ogromna i zniechęciliśmy tym chyba drużynę przyjezdną do gry. Jak funkcjonuje blok, to po drugiej stronie siatki zaczyna drżeć ręka i zawodnicy drużyny przeciwnej zastanawiają się czy kiwnąć, czy zmienić kierunek. A tak naprawdę niezależnie od ich decyzji my z tym blokiem nadążaliśmy i byliśmy praktycznie wszędzie.

W konfrontacji z niżej klasyfikowanym rywalem byliście zdecydowanym faworytem. Jednak z drugiej strony przed spotkaniami z teoretycznie słabszym przeciwnikiem trudniej utrzymać odpowiedni poziom koncentracji?

Tutaj nie ma słabych zespołów. Wystarczy chwila dekoncentracji i można przegrać mecz, co też pokazują wyniki w naszej lidze. Natomiast widać, że bydgoszczanie mają jeden punkt w tabeli, podczas gdy my mamy tych oczek 14. Wydaje mi się, że tę różnice było widać na boisku. Oczywiście rywale wspomogli się transferami, pozyskali nowego atakującego, jest też Paweł Woicki i na pewno będą lepiej funkcjonować, ale potrzebują na to jeszcze trochę czasu.

Zwycięstwo ma też dodatkowy plus, jakim może być dla was przerwanie, ciążącej nad Jastrzębskim Węglem od jakiegoś czasu, „klątwy” trzeciego seta…

Tak, ten trzeci set w tym meczu był chyba w naszym wykonaniu najbrzydszy, ale co najważniejsze – wygrany. Cieszymy się, że udało się zwyciężyć i oby tak dalej.

Cel jakim będzie utrzymanie pozycji lidera może być dodatkowo trudnym zadaniem, patrząc z perspektywy najbliższej rywalizacji.

Jedziemy do Bełchatowa i będziemy musieli powalczyć. Jedziemy z nastawieniem na zwycięstwo, bo bardzo chcielibyśmy utrzymać pozycję lidera. Zobaczymy jak będzie, boisko i dyspozycja dnia wszystko zweryfikują. Bełchatowianie grają dobrą siatkówkę, my również niezłą, więc zobaczymy jak to będzie. Na pewno chcielibyśmy na tym trudnym terenie zdobyć jakieś punkty.

Co może być więc podstawą dla zatrzymania rywali?

Chociażby nasz blok, tak jak było w tym meczu. Mimo że na pewno będzie to trudniejsze do realizacji, ale nie niemożliwe, więc powiedzmy teraz, że będzie to blok, a zobaczymy jak faktycznie będzie on funkcjonował po naszej stronie.