Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pojedynek w Murowanej Goślinie pod dyktando Nike

II liga K: Pojedynek w Murowanej Goślinie pod dyktando Nike

Nie było emocji w meczu ostatniej i pierwszej ekipy grupy trzeciej II ligi siatkarek. Faworytki z Węgrowa nie dały najmniejszych szans młodym zawodniczkom z Poznania, wygrywając w Murowanej Goślinie 3:0. Nike nadal pozostaje w tym sezonie bez straty seta.

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia siatkarek Nike Węgrów. Nieco stremowane gospodynie już po chwili przegrywały 2:10. Udana kiwka Julii Urbańskiej i as serwisowy Małgorzaty Winkler zbliżyły siatkarki UKS Zielone Wzgórza na cztery punkty (6:10). Później jednak na parkiecie niepodzielnie dominował zespół prowadzony w sobotę przez trenera Jarosława Zawodniaka. Asy serwisowe Beaty Mielczarek i Marleny Mieszały szybko powiększały przewagę Nike (14:7, 19:8). Gospodynie stać jeszcze było na ładny pojedynczy blok w wykonaniu Winkler, ale tego seta przegrały bardzo wyraźnie – 11:25.

Druga partia rozpoczęła się od jedynego w tym meczu prowadzenia podopiecznych trenera Marka Tuszyńskiego (1:0). Kolejne akcje ponownie pokazały różnicę doświadczenia między zespołami. Asy serwisowe, bardzo dobra gra blokiem i skuteczne ataki spowodowały, że Nike szybko powiększało swoją przewagę (7:3, 14:6, 18:9). Od momentu, gdy przy stanie 19:10 dla przyjezdnych na zagrywce pojawiła się Aneta Gancarczyk, gospodyniom nie udało się zdobyć w tej partii już ani jednego punktu.

Trzecia, ostatnia odsłona spotkania to jeszcze bardziej zdecydowana przewaga Nike. Węgrowianki szybko objęły prowadzenie 3:0, 5:2 i 11:3. Bohaterką tej partii była Beata Mielczarek, która stanęła w polu zagrywki przy stanie 12:4. Jej asy serwisowe i skuteczne ataki z 2. linii wyprowadziły Nike na bardzo wysokie prowadzenie (21:4), a sama zawodniczka wybrana została MVP tego pojedynku. Gospodynie stać jeszcze było na zdobycie w tym secie dwóch punktów. Przegrywając 6:25, uległy w całym spotkaniu Nike Węgrów 0:3.

Oglądając pojedynek drużyn z Wielkopolski i województwa mazowieckiego, nie miało się wątpliwości, że oba zespoły mają zupełnie odmienne cele w tym sezonie. Nike to główny faworyt do wygrania grupy trzeciej II ligi i być może awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. W dotychczasowych siedmiu meczach węgrowianki nie straciły jeszcze seta. Występujące w barwach klubu z Murowanej Gośliny siatkarki UKS-u ZSMS Poznań zdobywają dopiero ligowe doświadczenie. W składzie zespołu trenera Tuszyńskiego nie wystąpiła żadna seniorka. Na parkiecie można było za to zobaczyć niepokonane w tym sezonie na wielkopolskich parkietach juniorki i kadetki, które mają spore szanse na złote medale mistrzostw województwa, a także sukces w rozgrywkach młodzieżowych mistrzostw Polski.

UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina – Nike Węgrów 0:3
(11:25, 10:25, 6:25)

UKS Zielone Wzgórza: Byczyńska, Kucharska, Urbańska, Grocholewska, Winkler, Jankowiak, Stenzel (libero) oraz Maciejewska i Stamm
Nike: Wądołkowska, Kożon, Gurtowska, Zaciek, Mielczarek, Mieszała, Snopkiewicz (libero) oraz Gancarczyk i Dąbkowska