Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Wygrana USA na koniec turnieju

PWM: Wygrana USA na koniec turnieju

Siatkarki Stanów Zjednoczonych w meczu ostatniego dnia Pucharu Wielkich Mistrzyń pokonały zespół narodowy Dominikany 3:1. Podopieczne Marcosa Kwieka, m.in. za sprawą wygranej Tajlandii nad Rosją, kończą imprezę na ostatnim miejscu.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Dominikanek. Pod wodzą Giny Mambru wyszły na prowadzenie 5:2. Szybko okazało się jednak, że to tylko dobre złego początki. Dzięki dobrym zagrywkom Jordan Larson-Burbach USA doprowadziło do remisu 6:6, zaś Kristin Hildebrand dołożyła do tego trzy świetne ataki i o czas musiał prosić trener Marcos Kwiek. Widać było jednak, że kontrolę nad grą przejęły Amerykanki. Skuteczne zagrywki Cursty Jackson i szczelny blok Lauren Paolini były tylko jednymi z ich atutów. Bez problemu powiększyły przewagę do stanu 17:8, a następnie pozwoliły rywalkom ugrać jeszcze tylko sześć punktów.

Początek pierwszego seta to koncertowa gra Alishy Glass i Lauren Paolini. Podopieczne Karcha Kiraly’ego grały idealnie, a efektem było sześć oczek przewagi podczas pierwszej przerwy technicznej i siedem podczas drugiej. Po drugiej stronie siatki Dominikanki wydawały się przygaszone i bez woli walki. Po ataku Paolini zespół USA wywalczył piłkę setową, zaś po kolejnej akcji sędzia odgwizdał koniec partii.

Obraz gry odmienił się w trzecim secie. Wprawdzie Amerykanki rozpoczęły go od prowadzenia 3:0, jednak przeciwniczki szybko wyrównały po udanych atakach Mambru. Obie reprezentacje zaczęły grać równo, a co za tym idzie – wynik również oscylował w okolicach remisu. Po bloku Vargas na Jackson zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu Dominikanek 16:15. Chwilę później było już 17:15 po asie serwisowym Yonkairy Peny. Do tego błędy zaczęły popełniać zawodniczki z USA. Rywalki skrzętnie to wykorzystały, budując trzypunktową przewagę, a w konsekwencji wygrywając seta do 21.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt, jednak po dwóch skutecznych atakach Amerykanek, a następnie bloku Murphy na Penie podopieczne Karcha Karaly’ego osiągnęły niewielką przewagę. Przy stanie 15:12 dla zespołu USA o czas poprosił Marcos Kwiek. Po krótkiej rozmowie dobrze zaprezentowała się Martinez, która wyprowadziła dwa skuteczne ataki. Później jednak brylowały Paolini i Murphy. Po ich akacjach Amerykanki zwiększyły przewagę aż do sześciu oczek i już do końca kontrolowały przebieg gry. Ostatni punkt spotkania zdobyła Alisha Glass.

Dominikana – USA 1:3
(14:25, 16:25, 25:21, 18:25)

Dominikana: Vargas (9 pkt.), Marte, Arias (9), Rivera (1), Mambru (17), De La Cruz, Castillo (libero) oraz Echenique, Pena (7), Binet i Martinez (10)
USA: Glass (5), Jackson (10), Hildebrand (8), Larson-Burbach (16), Murphy (16), Paolini (19), Banwarth (libero) oraz Lichtman i Hill (1)

źródło: fivb.org, inf. własna