Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Trefl Sopot z kompletem punktów w Łodzi

ORLEN Liga: Trefl Sopot z kompletem punktów w Łodzi

Niedzielne spotkanie Budowlanych Łódź i Trefla Sopot miało dwie odsłony. W pierwszym secie dominowały mistrzynie Polski. W dwóch kolejnych łodzianki pokazały już sporo dobrej siatkówki, jednak nie potrafiły przełożyć tego na wynik w całym meczu.

Obie ekipy przystąpiły do pojedynku mocno skoncentrowane i od pierwszych akcji walczyły o każdą piłkę. Mimo to sopocianki dość szybko wykorzystały nieskuteczne uderzenia rywalek i objęły prowadzenie 5:2, które od razu chciały podwyższyć. Udało im się to chwilę przed pierwszą przerwą techniczną, bowiem skuteczny blok na lewym skrzydle dał Treflowi nadwyżkę 8:4. Sopocianki dobrze czytały grę rywalek i wykorzystywały nieskuteczność m.in. Nuszel. Przy stanie 11:5 dla przyjezdnych o czas poprosił trener Grabowski, nic to jednak nie dało. Nuszel nadal była ostrzeliwana przez zagrywające z Sopotu. To pomagało atomówkom ustawiać się dobrze w bloku oraz wykorzystywać kontry (15:6). Łodzianki zupełnie nie mogły poradzić sobie przede wszystkim ze swoją grą, bowiem słabe przyjęcie przekładało się mocno na pozostałe elementy, a prowadzenie przeciwniczek co trochę rosło (18:8). Trener Budowlanych próbował zmienić coś w postawie zespołu, na boisku pojawiły się Cabrera i Śliwa, ale nieskuteczność jego drużyny nadal dawała o sobie znać. Sopocianki były bezlitosne i wykorzystywały każdą okazję na zdobycie łatwych punktów (22:9), a set zakończył się bardzo szybko i nie miał większej historii (25:10).

Brak werwy do gry, a co najważniejsze – skuteczności w ataku w zespole Budowlanych sprawił, że mistrzynie Polski od razu na początku drugiej partii przyspieszyły, a przy stanie 4:1, po skutecznym bloku gości, trener Grabowski poprosił już o pierwszy czas. Niedługo potem na boisku za Ściurkę pojawiła się Love. Wtedy siatkarki Budowlanych Łódź starały się jednak utrzymać blisko rywalek. Ich gra była coraz skuteczniejsza, a w dodatku świetna zagrywka Pyci oraz kontra Love doprowadziły do remisu po 6 i gra obu zespołów zaczęła się wyrównywać. Łodzianki zaczęły też grać dużo pewniej i as serwisowy Love dał im nawet dwupunktowe prowadzenie (10:8). Co ważne, ekipa gospodarzy zaczęła walczyć i dużo pewniej uderzać w ataku, choć kontra Podolec odebrała im prowadzenie przy stanie 13:14, to jednak Trefl musiał trochę bardziej się napracować, by dopisać kolejne punkty do swojego dorobku. Przez jakiś czas obie ekipy wymieniały się punktami, dopiero po punktującej zagrywce Podolec sopociankom udało się uciec z wynikiem trochę wyżej (18:15). Choć łodziankom udało się zbliżyć na jeden punkt straty, to kolejny as serwisowy, tym razem Gajewskiej, pozwolił Treflowi odskoczyć w bardzo ważnym momencie seta (22:19). Miejscowe nie były już w stanie dogonić rywalek i partię plasem zakończyła Molnar.

Skuteczna w poprzednim secie Love otrzymywała dużą ilość piłek również w kolejnej odsłonie. Choć sopociankom udało się najpierw ją zatrzymać (3:1), to jednak niedługo potem po zagrywce Pyci był remis po 3. W dodatku gdy łódzkie blokujące punktowały trzy razy, gospodynie miały dwa oczka nadwyżki (7:5). Po kilku wymianach Nuszel dołożyła do przewagi kolejne oczko i ekipa Budowlanych prowadziła 10:7. Dobra postawa w polu sopocianek i ich kontry przy zagrywce Bełcik sprawiły, że to Trefl był na prowadzeniu (12:11), a o czas poprosił trener łodzianek. Obie drużyny toczyły jednak bardzo wyrównany pojedynek i co rusz odpowiadały sobie kolejnymi dobrymi zagraniami. To powodowało, że na tablicy wyników często widniał remis (12:12, 15:15). Dopiero po drugim czasie technicznym przyjezdne dzięki akcji w bloku odskoczyły na dwa oczka 17:15. Łodzianki nie były dłużne swoim rywalkom i po bloku na Leys znowu wyrównały po 17. W dodatku Podolec uderzyła w siatkę i o czas poprosił trener Buijs, bowiem jego zespół stracił trzy oczka z rzędu i przegrywał jednym punktem. Zespół z Sopotu nie pozwolił miejscowym odskoczyć i ponownie wynik oscylował wokół remisu, a dobra kontra Podolec dała Treflowi prowadzenie 22:21. To był decydujący moment. Do samego końca zespoły grały punkt za punkt, a ostatecznie wygrały mistrzynie Polski.

MVP spotkania: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot)

Budowlani Łódź – Trefl Sopot 0:3
(10:25, 21:25, 23:25)

Budowlani: Kwiatkowska (8), Ściurka, Nuszel (4), Trach (3), Cabajewska (3), Pycia (6), Durajczyk (libero) oraz Śliwa (1), Love (9), Grajber i Cabrera (6)
Trefl: Leys (12), Bełcik (3), Podolec (10), Szeluchina (10), Efimienko (14), Molnar (8), Zenik (libero) oraz Gajewska (1), Łukasik i Kaczorowska (4)