Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Huragan osłabł na warszawskiej Woli

II liga M: Huragan osłabł na warszawskiej Woli

Kolejne trzy punkty na konto zapisali siatkarze MOS-u Wola Warszawa. Tym razem siatkarze Krzysztofa Wójcika w trzech setach poradzili sobie z Huraganem Wołomin i na półmetku rozgrywek nadal są niepokonaną drużyną na własnym terenie.

Mecz w Warszawie, mimo że zakończył się w trzech setach, nie stał na wysokim poziomie. Co prawda dwie partie rozgrywane były na przewagi, jednak Krzysztof Wójcik, szkoleniowiec prowadzącego w tabeli grupy 4. MOS-u Wola Warszawa, nie krył rozczarowania ze stylu gry, jaki zaprezentowali jego podopieczni. – Rozegraliśmy słaby mecz, chyba najsłabszy do tej pory u siebie, ale dobrze, że zakończył się on naszym zwycięstwem 3:0 – mówił po spotkaniu trener stołecznej drużyny. – Trudno jest wygrać, gdy gra się nie układa, a jeszcze trudniej w takim przypadku nie stracić seta. Nam się to udało, a to charakteryzuje mocne drużyny. To jedyny pozytyw spotkania z Huraganem – zakończył Wójcik.

Tymczasem mecz układał się po myśli miejscowych, którzy w premierowej odsłonie meczu szybko objęli prowadzenie, kontrolując sytuację na boisku do końca partii. Wydawać się mogło, że gładko wygrany przez warszawiaków set ustawi dalszy przebieg spotkania, jednak wołominianie pokazali charakter, prowadząc wyrównaną walkę z prowadzącym w grupie 4. MOS-em Wola Warszawa. Gościom skrzydła nieco podcięło zamieszanie przy słupku sędziowskim. Przy stanie 2:5 czerwoną kartką ukarany został rozgrywający Huraganu, Adam Sowa. Stołeczni błyskawicznie odskoczyli na pięć punktów, ale przyjezdni zdołali odrobić straty, przegrywając na przewagi końcówkę partii.

Trzecia i ostatnia odsłona meczu to zacięta walka punkt za punkt. W połowie seta kontuzji doznał Rafał Sędek. Wołominianie niezrażeni takim obrotem sprawy podkręcili tempo, co przełożyło się na wynik. Przy Rogalińskiej goście przejęli inicjatywę, ale decydujące słowo należało do podopiecznych Krzysztofa Wójcika, którzy wygrali 26:24.

Najwartościowszym zawodnikiem spotkania, który otrzymał nagrodę od jednego z wolskich sponsorów, był Adam Sobolewski.

UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Huragan Wołomin 3:0
(25:17, 25:23, 26:24)