Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Łodzianki pewnie pokonały zespół z Łomży

II liga K: Łodzianki pewnie pokonały zespół z Łomży

Zespół ŁKS-u Łódź nie miał najmniejszego problemu z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w II lidze kobiet. Podopieczne trenerów Michała Cichego i Krzysztofa Psiurskiego pewnie w trzech setach odprawiły Jedynkę Łomża, a punkt zdobyła nawet libero gospodyń.

Łodzianki spotkaniem z UKS-em Jedynka PWSiP Łomża pożegnały mury hali przy al. Unii Lubelskiej 2. To właśnie ten obiekt przez lata służył zawodniczkom ŁKS-u i to tutaj bały się przyjeżdżać nawet najmocniejsze zespoły. Tutaj także klub świętował swoje największe sukcesy – m.in. mistrzostwo Polski zdobyte w roku 1983 i dwa srebrne medale mistrzostw Polski (wywalczone w latach 1982, 1986). Choć dziś okoliczności i drużyna są już zupełnie inne, to w meczu z siódmym zespołem grupy 3. II ligi kobiet chyba nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza niż pewne zwycięstwo miejscowych siatkarek. Pierwsze piłki inauguracyjnej odsłony nie zapowiadały jednak jednostronnego spotkania. Do stanu 5:5 wysoką skuteczność, niezbędną do nawiązania walki z łodziankami, zachowywały Renata Biała i Monika Gromadzka. Dopiero błędy w przyjęciu łomżanek i popisowa akcja gospodyń w kontrze, wykończona atakiem Agnieszki Wołoszyn, spowodowały, że po raz pierwszy w tym spotkaniu zaczęła zarysowywać się przewaga siatkarek z dawnego miasta włókniarzy (13:9). Wtedy o czas poprosił trener przyjezdnych, Mirosław Skawski. Kiedy wynik był już właściwie przesądzony, kapitan łódzkiego zespołu zastąpiła Patrycja Drożdzińska. Przewaga gospodyń na środku siatki była ogromna, Karolina Suwińska każdy z sześciu ataków w pierwszym secie zamieniła na punkt. W końcówce w szeregi podopiecznych Michała Cichego wkradła się dekoncentracja, bo wynik pierwszej partii mógł być znacznie bardziej okazały (25:16).

W drugim secie w składzie ŁKS-u pojawiły się aż cztery juniorki. Zagrywka Olgi Lipińskiej i blok duetu Kamila Łuczak – Klaudia Gajewska zapewnił łodziankom komfort gry i bezpieczne prowadzenie (7:1). Łomżanki były bezradne wobec mocnych ataków gospodyń, dla których ominięcie bloku rywalek nie stanowiło dużego wyzwania. Swój punkt zdobyła nawet libero łodzianek – Alicja Markiewicz (14:4), broniona przez nią piłka spadła w sam środek boiska rywalek. Siatkarki z Łodzi zagrały konsekwentnie i ani na moment nie zwalniały tempa, czego efektem była imponująca przewaga po ostatniej piłce seta (25:10). Tak łatwo wygrana partia mogła paradoksalnie przysłużyć się zawodniczkom z województwa podlaskiego. Po asie serwisowym Dominiki Domurat dość nieoczekiwanie to przyjezdne wyszły na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Na szczęście dla kibiców oglądających to spotkanie w hali przy al. Unii gospodynie dzięki atakom nieomylnej tego dnia Izabeli Wasiak i Patrycji Drożdzińskiej odrobiły straty (13:13). Ta odsłona pokazała jednak, że grające pod presją siatkarki z Łodzi popełniają więcej błędów, a niewielka zaliczka z pierwszej fazy seta nie gwarantowała łodziankom spokojnej gry, z kolei nerwowe zagrania pociągały za sobą proste błędy. Ostatecznie dominacja gospodyń znalazła swoje odzwierciedlenie w wyniku, choć w ostatnim secie z pewnością wiceliderki grupy 3. nie pokazały pełni swoich możliwości (25:21). – Kiedy dwa pierwsze sety wygrywa się tak stosunkowo łatwo, to w trzecim wkrada się większe rozluźnienie, zmniejsza się koncentracja. To jest właśnie syndrom trzeciego seta. Ale jeżeli zespół potrafi się sam zmobilizować, „nakręcić”, zbudować atmosferę na boisku,to wtedy wygrywa 3:0. Powiedzenie „kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3” nie wzięło się z niczego – mówiła po spotkaniu młoda atakująca ŁKS-u, Patrycja Drożdzińska.

ŁKS Commercecon Łódź – UKS Jedynka Łomża 3:0
(25:16, 25:10, 25:21)

ŁKS: Suwińska (7), Łuczak (10), Kucharczyk (7), Lipińska (1), Wołoszyn (3), Gajewska (11), Markiewicz (libero, 1) oraz Drożdzińska (6) i Wasiak (9)
Jedynka: Gromadzka (10), Bondar (7), Karpińska (1), Biała (9), Bojanowska, Domurat (3), Łapacz (libero) oraz Krystosiak