Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ekipa Budowlanych Toruń zwycięska w Krakowie

I liga K: Ekipa Budowlanych Toruń zwycięska w Krakowie

W Krakowie miejscowa Wisła podejmowała Budowlanych Toruń. Dla podopiecznych Tomasza Klocka mecz rozpoczął się koncertowo. „Biała Gwiazda" pewnie wygrała pierwszego seta, jednak trzy kolejne należały już do gości.

Podopieczne Tomasza Klocka bardzo ambitnie przystąpiły do premierowej odsłony meczu. Już na początku spotkania wypracowały kilkupunktową zaliczkę powiększając ją z akcji na akcję. W efekcie krakowianki zaskakująco łatwo pokonały Budowlane 25:16. – Dla nas nie było to zaskoczeniem, bowiem „Biała Gwiazda” pokazała siatkówkę, którą potrafi grać. Rywalki wyszły na nas z bardzo ryzykowną zagrywką, do tego świetnie prezentowały się w obronie i kontrowały – chwalił wiślaczki Mariusz Soja, trener Budowlanych Toruń. – Ze wszystkich zespołów, z którymi zmierzyliśmy się do tej pory w rozgrywkach ligowych, właśnie siatkarki z Krakowa zagrały w obronie najlepiej. Sądzę, że jeszcze niejednej drużynie sporo krwi napsują – dodał.

Po zmianie stron ekipa Tomasza Klocka stanęła jak zaklęta. Torunianki na początku partii objęły dwupunktowe prowadzenie (4:2), ale po chwili prowadziły 14:5. Wysoka zaliczka utrzymywała się do końca partii, która była całkowicie pod kontrolą przyjezdnych. – W tej odsłonie meczu rywalki zagrały bardzo słabo – tłumaczył powody nokautu w drugim secie trener Soja. – Za to w dwóch kolejnych (setach – przyp. red.) walki nie brakowało. Akcje szły punkt za punkt, jednak szczęście było po naszej stronie – kontynuował szkoleniowiec Budowlanych, którzy rzutem na taśmę obronili się przed tie-breakiem.

– Drużynie z Krakowa należą się brawa za postawę. To bardzo waleczny zespół, ale nas najbardziej cieszą trzy punkty, które wywozimy z tego trudnego terenu. Dla nas trenerów nie było to ładne spotkanie, ale kibicom mecz mógł się podobać, gdyż był zacięty i obfitował w długie akcje – zakończył Mariusz Soja. Dzięki wygranej torunianki po siedmiu rozegranych spotkaniach z dorobkiem 13 punktów zajmują 3. pozycję na zapleczu ekstraklasy. Podopieczne Tomasza Klocka z 4 oczkami na koncie są na 8. pozycji.

TS Wisła Kraków – TKS-T Budowlani Budlex Toruń 1:3
(25:16, 11:25, 22:25, 22:25)