Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Trzecia wygrana japońskich siatkarek

PWM: Trzecia wygrana japońskich siatkarek

fot. FIVB

W czwartym dniu Pucharu Wielkich Mistrzyń reprezentantki Japonii bez większych problemów pokonały zespół z Dominikany. Azjatki triumfowały w trzech setach, choć rywalki w ostatniej partii mocno walczyły o przedłużenie tej rywalizacji.

Japonki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia. W ich ataku Kimurę wspierała Ishii, ale Dominikanki starały się zatrzymywać rywalki blokiem. Nie przynosiło im to jednak większych korzyści, bowiem jeśli nawet po wybloku wyprowadzały kontry, to były one nieskuteczne. Sama Arias nie była w stanie pociągnąć gry zespołu, zwłaszcza że z czasem Japonki coraz częściej pilnowały ją na siatce i ciężej jej było skończyć atak. Kilkupunktowa nadwyżka, jaką Azjatki wypracowały w pierwszych akcjach, utrzymywała się do samego końca, a im bliżej ostatniego, dwudziestego piątego punktu, tym bardziej rosła. Pod koniec Kimura do dobrych ataków dołożyła też celną zagrywkę i Japonki wygrały tę partię do 17.

W drugiej było bardzo podobnie. Pałeczkę w ekipie z Japonii przejęła tym razem Sakoda i m.in. dzięki punktom zdobytym przez nią ekipa azjatycka utrzymywała znaczną nadwyżkę. Dominikanki nadal starały się grać na siatce, jednak pojedyncze dobre akcje w bloku nie za wiele mogły im pomóc, w czasie gdy ich ataki i zagrywki nie robiły rywalkom większych problemów. Zespołowa gra Azjatek i ich dobra skuteczność w natarciu sprawiły, że druga odsłona też padła ich łupem.

Obraz gry nie zmienił się też w pierwszych akcjach kolejnego seta. Tym bardziej, że Dominikanki popełniały wtedy sporą ilość błędów. Zespołowi z Japonii chyba wydawało się, że mecz zakończy się dość szybko i to trochę zdekoncentrowało podopieczne trenera Manabe. Z kolei Dominikanki do walki poderwała kolejnymi dobrymi uderzeniami Martinez. Ekipa Marcosa Kwieka w połowie seta dogoniła rywalki i zaczęła walczyć jak równy z równym. Martinez nie tylko w ataku starała się pomóc zespołowi, bo w polu zagrywki również spisywała się lepiej, i choć nie zdobywała punktów bezpośrednio z tego elementu, to jednak utrudniała grę przeciwniczkom. Japonki zaskoczone takim obrotem sprawy nie potrafiły złapać swojego rytmu gry, jednak po długiej zaciętej grze to one triumfowały w tej partii, a także w całym meczu.Japonia – Dominikana 3:0
(25:17, 25:19, 29:27)

Składy zespołów:
Japonia: Nakamichi (1), Kimura (10), Iwasaka (5), Ishii (11), Shinnabe (8), Sakoda (14), Sato (libero) oraz Nagaoka (2), Nagamatsu, Ebata (1) i Oumi (1)
Dominikana: Vargas (9), Marte, Arias (3), Rivera (5), Mambru (2), Castillo (libero) oraz Echenique (3), Pena (7), Binet i Martinez (12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved