Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Brazylijki niepokonane, mecz z Japonią zdecyduje

PWM: Brazylijki niepokonane, mecz z Japonią zdecyduje

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie w Pucharze Wielkich Mistrzyń zanotowały reprezentantki Brazylii. Podopieczne Jose Roberto Guimaraesa 3:1 pokonały Rosjanki. Brazylijki jednak nie zapewniły sobie jeszcze końcowego triumfu w turnieju.

Spotkanie dobrze rozpoczęły Rosjanki, które na pierwszej przerwie technicznej w pierwszym secie wygrywały 8:5. Po wznowieniu gry Brazylijki zaczęły odrabiać straty i głównie dzięki dobrze spisującej się w ataku Silvie doprowadziły do remisu 10:10. Trener Jurij Mariczew nie zwlekał z wzięciem czasu. Chwilę potem jego podopieczne schodziły zwycięskie na drugą przerwę techniczną (16:14). Po powrocie na parkiet ich przewaga wzrosła do sześciu oczek. Tak wysokiego prowadzenia Rosjanki nie oddały już do końca seta, którego wygrały 25:18.

W drugiej partii Brazylijki powróciły na parkiet wyraźnie silniejsze i po kilku pierwszych piłkach to one prowadziły 5:1. Czas, o który wówczas poprosił trener ekipy rosyjskiej, nie wybił ich z rytmu. Na pierwszej regulaminowej przerwie w secie podopieczne Ze Roberto wygrywały bowiem aż 8:1. Rosjanki nie składały jednak broni i wkrótce zbliżyły się do rywalek na jedno oczko. Chwilę potem udany atak i trzy asy serwisowe Rodrigues pozwoliły brazylijskiej ekipie ponownie odskoczyć. Na drugiej przerwie technicznej prowadziła ona 16:10. Po czasie kontynuowała swoją dobrą grę i pewnie wygrała seta 25:18.

Trzecią partię od prowadzenia 4:0 rozpoczęły podopieczne trenera Guimaraesa. Po czasie wziętym przez Jurija Mariczewa Rosjanki wróciły jednak do gry i doprowadziły do remisu 6:6. Brazylijki szybko jednak odskoczyły na trzy oczka, ale chwilę potem przegrywały 10:11. Przewaga rosyjskiej ekipy zaczęła wzrastać (15:12), ale na krótko. Niebawem bowiem znów był remis (16:16). Wyrównana walka toczyła się do stanu po 21. Wówczas inicjatywę zaczęły przejmować Brazylijki, które ostatecznie wygrały partię 25:22.

Czwartą odsłonę oba zespoły rozpoczęły od błędów. Niewielką przewagę miała jednak Brazylia, która z przewagą trzech punktów schodziła na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Po powrocie zespołów na boisko Rosjanki zaczęły gonić rywalki i wkrótce był remis po 9. W tym momencie na trzypunktowe prowadzenie wyszły Brazylijki (12:9), a trener Rosji poprosił o czas. Po nim jego podopieczne zaczęły odrabiać straty i zbliżyły się do rywalek na jedno oczko (13:14). Chwilę potem przegrywały jednak 13:17 i nie były już w stanie odrobić strat. W szeregach Brazylii dobrze spisywały się Sousa i Rodrigues, które pomogły swojej drużynie wygrać seta 25:19, a całe spotkanie 3:1.

Rosja – Brazylia 1:3
(25:18, 18:25, 22:25, 19:25)

Rosja: Szaszkowa (13), Pankowa (1), Czaplina (8), Morozowa (9), Malykh (16), Szliakhowaja (8), Kriuczkowa (libero) oraz Isajewa (1), Pasynkowa (1), Stratsjewa i Dianskaja (6)
Brazylia: Claudino (14), Silva (6), Pereira (13), Castro (13), Rodrigues (17), Sousa (2), Oliveira F. (libero) oraz Pavao (1), Oliveira W. (4), Caixeta (1) i Marinho

źródło: fivb.org, inf. własna