Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Falowanie i spadanie – dwa oczka Cuprum w Nysie

I liga M: Falowanie i spadanie – dwa oczka Cuprum w Nysie

Siatkarze Cuprum Mundo Lubin pokonali w wyjazdowym pojedynku Stal AZS PWSZ Nysa 3:2. Podopieczni trenera Szabelskiego mieli nawet okazję na podniesienie z parkietu trzech oczek, ale w czwartym secie pozwolili gospodarzom wrócić do gry.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli przyjezdni, którzy po asowej zagrywce Macieja Gorzkiewicza wyszli na prowadzenie 3:0. Jednak chwilę później dwoma udanymi serwisami popisał się Szymon Piórkowski. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios, a na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą zeszli podopieczni Krzysztofa Wójcika. Dopiero błędy Łapszyńskiego oraz nieco kontrowersyjne decyzje sędziego spowodowały, że dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami zaczął się powiększać (13:9). Kolejne popsute serwisy lubinian w połączeniu z dobrą dyspozycją w ataku Macieja Kęsickiego przybliżały Stal do sukcesu w premierowej odsłonie (18:13). Jednak podwójna zmiana dokonana przez Pawła Szabelskiego przyniosła efekt. Błędy nysan oraz as serwisowy Siezieniewskiego sprawiły, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. Jednak w końcówce szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodarzy, a kropkę nad” i” postawił Piórkowski (25:23).

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli siatkarze Cuprum, którzy po świetnych serwisach Krzysztofa Antosika i Łukasza Łapszyńskiego uzyskali kilka oczek przewagi nad rywalami (7:1). Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną dwa czasy wykorzystał trener Wójcik, ale jego podopieczni nie potrafili odnaleźć odpowiedniego rytmu gry. W kolejnych minutach gra Stali była bardzo szarpana, a pojedyncze udane zbicia Krzysztofa Rejno nie były w stanie odmienić jej obrazu (5:11). Z każdą kolejną akcją przewaga miedziowych stawała się coraz większa, a świetna postawa w bloku gości spowodowała, że na drugiej przerwie technicznej wygrywali oni już 16:6. W decydujących momentach w szeregach nyskiej drużyny z dobrej strony pokazał się Dawid Bułkowski, ale przez lubiński blok nie mogli przebić się pozostali skrzydłowi akademików, przez co goście kontrolowali boiskowe wydarzenia. W dodatku stosunkowo dobrze prezentował się Szymon Romać, a czapa na Długoszu zakończyła tę część spotkania (25:13).

W trzeciej partii podopieczni trenera Szabelskiego postanowili pójść za ciosem. Po ataku Siezieniewskiego z przechodzącej piłki Cuprum odskoczyło od przeciwników na trzy oczka (5:2). Widać było, iż obie drużyny stawiają na zagrywkę. Najpierw skutecznym serwisem popisał się Mateusz Nożewski, a chwilę później Romać (8:4). Wprawdzie udany blok gospodarzy pozwolił im niemal zniwelować straty, ale chwilę później podobnym zagraniem popisał się Adam Michalski, a miedziowi wygrywali 13:9. Później zaczęły mnożyć się błędy ekipy z Opolszczyzny, a błyskawicznie powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami (16:10). Po drugiej przerwie technicznej zagrywką pogrążył przeciwników Łapszyński. Widać było, że akademicy nie wierzyli już w odrobienie strat. W końcówce dobrym serwisem popisał się jeszcze Siezieniewski, a nie do zatrzymania w ataku był Romać. W efekcie goście rozgromili Stal w tej części meczu (25:13).

W czwartej partii w końcu przebudzili się gospodarze i zaczęli toczyć bardziej wyrównaną walkę z przeciwnikami. Wprawdzie trener Wójcik miał wiele pretensji do gry swoich podopiecznych w obronie, bowiem sporo plasowanych piłek wpadało im w boisko, ale i tak do pierwszej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu. Wydawało się, że po niej lubinianie ponownie zaczną uciekać nysanom, ale as serwisowy Nożewskiego i błąd Siezieniewskiego spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować akademicy (11:9). Jednak dobre zagrywki – najpierw Macieja Kordysza, a następnie Petera Kaspera – pozwoliły Cuprum odrobić straty (15:15). Obie drużyny szły łeb w łeb do stanu 21:21, ale czapa na Romaciu przybliżała gospodarzy do tie-breaka. Chwilę później punktowym serwisem popisał się Piórkowski, a zbicie ze środka Rejno dało zwycięstwo w tym secie ekipie z Opolszczyzny.

Tie-breaka świetnie rozpoczęli goście, którzy między innymi po asie serwisowym Antosika objęli prowadzenie 3:0. Chwilę później punktową zagrywkę dołożył Łapszyński, a miedziowi zaczęli uciekać akademikom (6:1). Jeszcze przed zmianą stron boiska asa dołożył Michalski, a Cuprum pewnie zmierzało do sukcesu. W kolejnych minutach podopieczni trenera Wójcika próbowali jeszcze odrabiać straty, ale popełniali za dużo błędów, a doświadczona drużyna z Lubina pewnie dowiozła prowadzenie do końca meczu (15:10).

Stal AZS PWSZ Nysa – KS Cuprum Mundo Lubin 2:3
(25:23, 13:25, 13:25, 25:23, 10:15)

Stal: Nożewski, Kęsicki, Długosz, Stancelewski, Szczurek, Piórkowski, Biniek (libero) oraz Bocianowski, Bułkowski, Rejno i Biernat
Cuprum: Gorzkiewicz, Michalski, Łapszyński, Romać, Kadziewicz, Siezieniewski, Kryś (libero) oraz Antosik, Dykas, Kordysz, Białecki i Kasper