Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Developres królem Podkarpacia

I liga K: Developres królem Podkarpacia

Developres triumfował w derbach Podkarpacia. Podopieczne Marcina Wojtowicza nadspodziewanie łatwo poradziły sobie z Karpatami Krosno w pierwszym secie, także dwie kolejne partie zakończyły się zwycięstwem beniaminka z Rzeszowa.

Oba zespoły bardzo starannie przygotowywały się do do „świętej wojny” Podkarpacia i oba w tym tygodniu z szacunkiem wypowiadały się o przeciwniku. Jednak na boisku lepiej zaprezentowały się miejscowe, które po serii zagrywek Katarzyny Warzochy bardzo szybko zyskały kilkupunktową zaliczkę. W ślad za środkową Developresu poszła Paula Szeremeta. Atakująca beniaminka z Rzeszowa również dała się we znaki krośniankom, które jedynie pojedynczymi akcjami były w stanie przeciwstawić się rywalkom. Podopieczne Marcina Wojtowicza konsekwentnie zmierzały po wygraną, pewnie zwyciężając 25:13. – Bardzo wiele czasu poświęciliśmy na analizę gry przeciwnika. Jak można było się przekonać, opłaciło się! Dziewczyny w najdrobniejszych szczegółach realizowały założenia techniczne. Za to należą się im ogromne brawa, bo wykonały kawał bardzo dobrej roboty – mówił po meczu szkoleniowiec Developresu, który po nadspodziewanie łatwej wygranej był nieco zaniepokojony przed drugą partią meczu.

Jego obawy okazały się płonne. Co prawda na początku drugiej odsłony meczu gra się wyrównała, ale rzeszowianki stopniowo zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Z dobrej strony zaprezentowała się Magdalena Olszówka, która wraz z Szeremetą trzymała grę w ataku Developresu. W końcówce seta podopieczne Dominika Stanisławczyka wzięły się za odrabianie strat. Zespół z Krosna próbował przełamać rywalki, jednak przewaga ekipy ze stolicy Podkarpacia okazała się na tyle bezpieczna, że po 45 minutach gry Developres prowadził 2:0. Po zmianie stron to przyjezdne szybko wzięły sprawy w swoje ręce. Karpaty rozpoczęły trzecią odsłonę meczu z wysokiego „C”, odskakując na cztery punkty. Trener Wojtowicz zareagował błyskawicznie, a od stanu 2:6 gospodynie powoli zaczęły zbliżać się do przeciwnika, przełamując rywalki. – Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, narzucając Karpatom swój styl gry – mówił szkoleniowiec Developresu, który za tydzień w kolejnym hicie kolejki zmierzy się z AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św.

KS Developres Rzeszów – PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:0
(25:13, 25:19, 25:20)