Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Japonki nie oddały nawet seta Tajlandii

PWM: Japonki nie oddały nawet seta Tajlandii

Siatkarki reprezentacji Japonii szybko puściły w niepamięć porażkę z ekipą Stanów Zjednoczonych. Trzeciego dnia Pucharu Wielkich Mistrzyń pokonały zespół narodowy Tajlandii 3:0 i plasują się na drugim miejscu w tabeli tej imprezy.

Od początku pierwszego seta obie ekipy zaprezentowały bardzo wysoki poziom w obronie, co sprawiło, że wynik oscylował w okolicach remisu. Po pierwszej przerwie technicznej przewagę zaczęły budować Japonki. Po ataku Risy Shinnabe i bloku Saori Sakody udało im się wyjść na prowadzenie 12:9. Od stanu 15:11 dla Japonek rywalkom udało się zdobyć pięć punktów z rzędu, co sprawiło, że to one schodziły z przewagą na drugą przerwę techniczną. Przez kilka kolejnych minut obie ekipy grały punkt za punkt i dopiero przy stanie 19:19 Japonkom udało się odskoczyć na trzy oczka. Pierwszą piłkę setową dała im akcja Shinnabe, zaś partia zakończyła się po błędzie Maliki Kanthong.

Najbardziej wyrównana w całym spotkaniu była partia numer dwa. Od początku oba zespoły grały szybko i kombinacyjnie, a jednocześnie zachowywały precyzję w obronie. Podczas pierwszej przerwy technicznej jednym oczkiem prowadziły zawodniczki z Tajlandii. To one w kolejnych akcjach były skuteczniejsze i zdobyły przewagę 12:9. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Japonek – Masayoshi Manabe. Po stronie reprezentacji Tajlandii świetnie spisywały się Sittirak i Apinyapong, więc trener rywalek szybko interweniował po raz drugi. Kolejna rozmowa zdecydowanie pomogła Japonkom, bowiem doprowadziły do remisu po 19. Od stanu 20:20 Tajlandki zdobyły dwa punkty z rzędu, jednak ich prowadzenie nie trwało długo. Chwilę później znów mieliśmy remis – po 23. Końcówka okazała się bardzo zacięta i emocjonująca. Ostatecznie podwójnie mogły cieszyć się Japonki – po pierwsze z wygranej w secie, po drugie z wyjścia z opresji.

Pierwsze piłki trzeciej partii to minimalna przewaga Tajlandii. Jednak od stanu 5:4 pięć punktów z rzędu zdobyły zawodniczki japońskie i to one wyszły na prowadzenie. Zawodniczki z Tajlandii robiły wszystko, aby wyrównać stan seta. Bardzo dobrze grały Tomkom, Sittirak i Apinyapong, jednak Japonki wciąż utrzymywały niewielką przewagę (16:14). W końcówce mocne uderzenia Sakody sprawiły, że ekipa japońska powiększyła prowadzenie do czterech punktów. Tej straty Tajlandki nie były już w stanie odrobić i ostatecznie partia padła łupem zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japonia – Tajlandia 3:0
(25:20, 29:27, 25:22)

Japonia: Nakamichi (1 pkt.), Kimura (18), Iwasaka (6), Ishii (11), Shiannabe (11), Sakoda (15), Sato (libero) oraz Nagaoka, Nagamatsu i Oumi
Tajlandia: Nuekjang (3 pkt.), Thinkaow (9), Sittirak (14), Apinyapong (14), Tomkom (2), Kanthong (3), Buakaew (libero) oraz Pannoy (libero), Hyapha, Chaisri (8) i Guedpard

źródło: fivb.org, inf. własna