Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Brazylijki znowu zwycięskie

PWM: Brazylijki znowu zwycięskie

Siatkarki z Brazylii idą w Pucharze Wielkich Mistrzyń jak burza. Podopieczne Ze Roberto w swoim trzecim meczu pokonały Dominikanki 3:1. Ekipa Canarinhas wciąż pozostaje niepokonana i pewnie kroczy po zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Siatkarki Brazylii odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo w Pucharze Wielkich Mistrzyń, tym razem jednak w meczu z Dominikaną straciły pierwszego seta. Brazylijki z kompletem punktów prowadzą w klasyfikacji turnieju i są coraz bliżej zdobycia złotego medalu. Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie dość nerwowo, żadnej z drużyn nie udało się uniknąć prostych błędów. Dominikanki po zdobyciu trzech punktów z rzędu wyszły na prowadzenie 7:5. Potem jednak ataki Fernandy Rodrigues wyrównały grę, na drugiej przerwie technicznej Brazylijki przegrywały jednym punktem. Od tego momentu nastąpił popis gry Canarinhas, trener Marcos Kwiek próbował jeszcze ratować sytuację przerwami i zmianami, ale ostatecznie po ataku Fabiany Claudino Dominikana przegrała tego seta do 20. W drugim secie as serwisowy Walewskiej Oliveiry dał Brazylijkom sporą przewagę (11:5). Mimo świetnej gry w obronie Brendy Castillo i skutecznej Bethanii De La Cruz przewaga Brazylijek systematycznie rosła i po wygranej 25:15 faworytki prowadziły już 2:0 w tym spotkaniu.

W trzeciej partii Dominikanki zagrały dużo swobodniej. Do De La Cruz dołączyła ze skutecznymi atakami Gina Mambru i podopieczne trenera Marcosa Kwieka prowadziły na drugiej przerwie technicznej dwoma punktami. Po przerwie kolejne dwa punkty zdobyła Prisilla Rivera i Dominikanki w końcówce prowadziły już 23:18. Rywalki odrobiły jeszcze kilka punktów, ale Canarinhas przegrały ostatecznie do 22. Siatkarki z Ameryki Środkowej nie potrafiły wykorzystać przewagi po wygranym secie i na początku czwartej partii przegrywały już 2:6. Bethania De La Cruz szybko jednak odrobiła straty i przewaga Brazylijek stopniała do jednego punktu. Wyrównana walka trwała do stanu 16:14 dla faworytek, a potem Canarinhas swoją przewagę jeszcze powiększyły. Dała o sobie znać Sheilla Castro, a seta i całe spotkanie zakończył udany blok Natalii Pereiry.Mecz był bardzo trudny, my i Dominikana mamy podobny styl gry. Jestem zadowolony z wygranej, ale od teraz rozpoczynamy już przygotowania do następnego meczu – powiedział po spotkaniu Jose Roberto Guimaraes.Zrobiliśmy zbyt wiele błędów, w meczu z takim przeciwnikiem jak Brazylia to musiało się tak skończyć. Poprawiliśmy grę w dwóch ostatnich setach, ale było już za późno – przyznał Marcos Kwiek.

Brazylia – Dominikana 3:1
(25:20, 25:15, 22:25, 25:19)

Brazylia: Fabiana (10), Walewska (6), Natalia Pereira (13), Sheilla Castro (20), Fernanda Garay (13), Fabiola (2), Fabi (libero) oraz Caroline Gattaz, Claudia Silva, Tandara (4), Michelle Pavão i Monique Pavão (1)
Dominikana: Vargas (4), Marte, Arias (5), Rivera (13), Mambru (9), De La Cruz (21), Castillo (libero) oraz Fersola (1), Rodriguez (4), Echenique (1), Binet i Martinez

źródło: fivb.org, inf. własna