Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Narzuciliśmy rywalom swój styl gry

Grzegorz Łomacz: Narzuciliśmy rywalom swój styl gry

fot. Cezary Makarewicz

- Z taką mentalnością i agresją powinniśmy grać w każdym spotkaniu - mówił po wygranej w Olsztynie kapitan Trefla, Grzegorz Łomacz. - Rywal wylał nam kubeł zimnej wody na głowę - przyznał trener AZS-u Olsztyn, Krzysztof Stelmach.

Na pewno bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, przyjechaliśmy na teren lidera, który nie jest łatwy. Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i rzeczywiście takie ono było. Narzuciliśmy dziś rywalom swój styl gry i życzyłbym sobie i zespołowi, żeby tak było w każdym meczu – mówił po spotkaniu Grzegorz Łomacz.Z taką mentalnością i agresją powinniśmy grać w każdym spotkaniu. Mam nadzieję, że to nasza taka pierwsza mała cegiełka i kolejne będziemy dokładali w następnych meczach i nie będziemy już grali tak w kratkę – dodał kapitan Lotosu Trefl Gdańsk.

Z kapitanem swego zespołu zgodził się trener Radosław Panas. – Zagraliśmy bardzo agresywnie, byliśmy bardzo skoncentrowani. Muszę sobie tylko zadać pytanie, dlaczego raz przegrywamy 0:3 we własnej hali z teoretycznie słabszym rywalem, a potem wygrywamy 3:0 na wyjeździe z wyżej notowanym rywalem. Jak znajdę odpowiedź, to z pewnością będziemy o wiele wyżej w tabeli. Ta nasza gra bardzo faluje, chcemy popracować nad stabilizacją, żeby prezentować równy, dobry poziom, żeby uniknąć tej huśtawki nastrojów jaka miała miejsce ostatnimi czasy – przyznał Radosław Panas.

Gratulacje dla drużyny Trefla, który był dzisiaj zdecydowanie lepszym zespołem od nas – nie ukrywał Maciej Dobrowolski.Jeśli chodzi o pozycję lidera, to faktycznie, byliśmy nim przez chwilę i myślę, że od teraz już nie będziemy pompowali sobie tego balonika. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będzie to ciężki mecz, a ponieważ nie zagrały nam dziś dwa elementy – zagrywka i obrona, to przegraliśmy to spotkanie. W kolejnych meczach będziemy walczyć o kolejne punkty w ligowej tabeli. Jest nam trochę przykro, ale tak samo jak w zeszłym tygodniu nie skakaliśmy do góry, tak i teraz nie będziemy płakać, tylko zaczynamy dalej pracować – mówił kapitan olsztyńskiej drużyny.Mocno krytyczny wobec gry swego zespołu był trener Krzysztof Stelmach. Dzisiaj nie funkcjonowało nam sporo elementów potrzebnych, by wygrać ten mecz. Nie funkcjonowała nam przede wszystkim zagrywka, a moi zawodnicy potrafią dobrze zagrywać. Później był to już łańcuch konsekwencji po niedobrych zagrywkach, poprzez złą grę na bloku po mniejszą skuteczność w ataku. Przegrana we własnej hali to nie jest dobra rzecz, ale dla nas wszystkich tu w Olsztynie ta porażka może być pozytywną rzeczą. Rywal wylał nam kubeł zimnej wody na głowę. Następny mecz gramy w Częstochowie i od poniedziałku pracujemy, by dobrze się do niego przygotować – zakończył swoją wypowiedź szkoleniowiec olsztynian.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved