Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Władimir Alekno: Zmiana trenera na rok przed MŚ to nic dobrego

Władimir Alekno: Zmiana trenera na rok przed MŚ to nic dobrego

fot. archiwum

- To dla mnie zaszczyt, że byłem brany pod uwagę. Nie mogłem się zgodzić, bo nie po to rezygnowałem z prowadzenia reprezentacji Rosji, by zająć się kolejną - mówi mający białoruskie korzenie trener o propozycji, jaką dostał z PZPS.

Władimir Alekno, świetny białoruski szkoleniowiec, potwierdził w rozmowie z Przeglądem Sportowym, że otrzymał propozycję poprowadzenia polskiej reprezentacji. – Miałem telefon ze związku, ale nie rozmawiałem bezpośrednio z prezesem. To dla mnie zaszczyt, że byłem brany pod uwagę. Nie mogłem się jednak zgodzić, bo nie po to rezygnowałem z prowadzenia reprezentacji Rosji, by zająć się kolejną. Zauważyłem jedną specyfikę w przypadku waszej reprezentacji: zatrudnia się nowego trenera, przychodzą wyniki i medale, potem jest spadek formy i selekcjonera się zwalnia. A to nie w nim leży problem. Może warto zacząć od zawodników? – zastanawia się Alekno, krytykując pomysł zmiany trenera na rok przed ważną imprezą. – Nie wiem, czy łatwo byłoby wam znaleźć godnych następców obecnych reprezentantów. Przede wszystkim jednak zmiana trenera rok przed mistrzostwami świata nie przyniesie nic dobrego – uważa.

To Władimir Alekno ściągnął do ligi rosyjskiej Łukasza Żygadłę, chcąc mieć go w swojej drużynie. Niestety, kontuzja polskiego rozgrywającego pokrzyżowała plany Alekny. – Zdecydowałem się nie ze względu na to, jak grał w klubie, ale patrząc na jego występy w reprezentacji Polski. Poza tym prywatnie to niezwykle sympatyczny człowiek, a przede wszystkim wnosi do drużyny dobrą atmosferę. Z tego, co dowiedzieliśmy się od lekarza, który przeprowadził operację we Włoszech, przerwa potrwa 4-5 miesięcy. Dopiero po tym czasie będzie on mógł wrócić do treningów – przyznaje Władimir Alekno.

Więcej w środowym Przeglądzie Sportowymźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved