Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Bogumiła Pyziołek: Każdy zespół jest do ogrania

Bogumiła Pyziołek: Każdy zespół jest do ogrania

- Dostałyśmy reprymendę od trenera. W końcówkach tych setów nagle stanęłyśmy, a takie coś nie może się zdarzać, zwłaszcza gdy się prowadzi - stwierdziła Bogumiła Pyziołek po wygranym w tie-breaku meczu w Dąbrowie Górniczej.

Impel Wrocław w ostatniej kolejce ORLEN Ligi wygrał wprawdzie z MKS-em Dąbrowa górnicza 3:2, ale siatkarki Tore Aleksandersena nie zachwyciły, zwłaszcza w końcówce trzeciego seta. – Sądzę, że nasza przegrana w końcówce trzeciego seta sprawiła, że ostatecznie o wyniku musiał decydować tie-break. Trener miał rację. Dąbrowianki faktycznie niczym nas nie zaskoczyły. Każdą z nich miałyśmy dokładnie rozpracowaną. Wszystko było rozpisane – opowiada Bogumiła Pyziołek. Po tak ciężkim spotkaniu wrocławianki dostały trochę wolnego. – Miałyśmy dzień przerwy, który już wcześniej był zapowiedziany. Było trochę czasu na regenerację po ciężkim pojedynku w Dąbrowie i od środy wróciłyśmy do treningów – mówi przyjmująca wrocławskiego zespołu.

Teraz przed Impelem seria trudnych spotkań z Muszynianką, BKS-em Bielsko-Biała i Chemikiem Police. – Zdecydowanie nie będą to łatwe spotkania. Mobilizujemy się przed każdym tak samo i będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa – mówi Bogumiła Pyziołek. Szczególne emocje wywoływać będzie mecz z liderem ORLEN Ligi, Chemikiem. – Myślę, że każdy zespół jest do ogrania. Chemik do tej pory wygrywa wszystkie mecze, ale to nie oznacza, że jest poza zasięgiem innych drużyn. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę wymagający przeciwnik, ale nastawiamy się na walkę, nie odpuścimy w szatni, a jak będzie na parkiecie, zobaczymy w dziewiątej kolejce – przyznaje przyjmująca Impelu. W zespole z Polic gra jej siostra, Anna Werblińska. – Tak się składa, że od jakiegoś czasu spotykamy się po dwóch stronach siatki i gramy przeciwko sobie (śmiech). Faktycznie będzie to szczególny mecz, ale też okazja, by dłużej ze sobą porozmawiać. Na boisku na pewno nie będzie sentymentów. Liczą się tylko zwycięstwa – zapowiada Pyziołek.