Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Brazylijki nie dały Tajlandkom żadnych szans

PWM: Brazylijki nie dały Tajlandkom żadnych szans

Mecz pomiędzy reprezentacjami Brazylii i Tajlandii rozpoczął drugi dzień zmagań w Pucharze Wielkich Mistrzyń. Zgodnie z oczekiwaniami siatkarki z Ameryki Południowej nie miały żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa bez straty seta.

Dość niespodziewanie lepiej mecz rozpoczęły siatkarki z Tajlandii. Po atakach Tomkom Nootsary prowadziły bowiem 5:3. Wtedy jednak pięć punktów z rzędu zdobyły Brazylijki i to one miały przewagę podczas pierwszej przerwy technicznej (8:5). Po ataku Tandary Caixety zawodniczki z Kraju Kawy prowadziły już 11:6. Bez problemu utrzymywały kilkupunktową przewagę. Na drugą przerwę techniczną zespoły zeszły przy stanie 16:11 dla Canarinhos. Dodatkowo błędy popełniały Tajlandki. Po ataku w siatkę Onumy Sittirak było już 19:14, zaś po chwili 21:14. W końcówce ekipa brazylijska pozwoliła sobie na lekkie rozluźnienie, jednak nie przeszkodziło jej to wygrać 25:18.

Brazylijki dominowały od początku drugiej odsłony. Po asie serwisowym Sheilli Castro prowadziły 5:3. W kolejnych akcjach zaprezentowały fantastyczną grę, powiększając prowadzenie do stanu 8:3, a następnie 11:3. Siatkarki z Tajlandii próbowały odrabiać straty, jednak pojedyncze udane akcje niewiele im dawały. Podczas drugiej przerwy technicznej podopieczne Jose Roberto Guimaraesa nadal prowadziły ośmioma punktami. Brazylijskie zawodniczki świetnie grały w obronie i podbijały nawet mocne ataki Onumy Sittirak. Gdy podopiecznym Kiattiponga Radchatagriengkai udało się zmniejszyć straty do sześciu oczek, o czas poprosił szkoleniowiec Brazylii. Jego podopieczne miały jednak nadal dużą przewagę. Po ataku Walewskiej Oliveiry było już 24:16, a ostatni punkt dało Brazylijkom złe przyjęcie zagrywki w ekipie rywalek.

W trzeciej partii Canarinhos nadal grały pewnie i dominowały od pierwszych akcji. Znów szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną zeszły po ataku Fabioli Sousy (8:4). Tym razem jednak Tajlandki pilnowały wyniku i dość długo ich strata nie była duża. Po ataku Maliki Kanthong na tablicy widniał rezultat 11:7 dla Brazylii. Wtedy jednak zagrywką popisała się Silva, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 14:8. W końcówce seta Brazylijki utrzymały pewną przewagę (20:14). Dwa ostatnie punkty w meczu zdobyła Tandara Caixeta.

Brazylia – Tajlandia 3:0
(25:18, 25:17, 25:17)

Brazylia: Adenizia (14 pkt.), Oliveira (10), Tandara (14), Natalia (4), Sheilla (7), Fabiola (3), Camila (libero) oraz Caroline, Claudia i Monique (6)
Tajlandia: Nuekjang (2), Thinkaow (5), Sittirak (12), Apinyapong (3), Chaisri (8), Tomkom (1), Buakaew (libero) oraz Pannoy (libero), Kanthong (1) i Guedpard

źródło: fivb.org, inf. własna