Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nie będzie transmisji z meczów I ligi – kluby zostały na lodzie

Nie będzie transmisji z meczów I ligi – kluby zostały na lodzie

fot. archiwum

Decyzja o transmisjach telewizyjnych z meczów I ligi mężczyzn miała być szansą dla pierwszoligowych klubów na promocję i pozyskanie sponsorów. Dziś sztandarowy pomysł PZPS, promowany od zeszłego sezonu, ostatecznie upadł. Transmisji nie będzie.

W zeszłym sezonie, niejako na osłodę po decyzji o zamknięciu PlusLigi, działacze PZPS-u debatowali z prezesami klubów I ligi mężczyzn o tym, co zrobić, by liga ta była dalej atrakcyjna dla sponsorów i kibiców. Jednym z pomysłów były transmisje telewizyjne ze spotkań pierwszoligowych – pomysł, którym PZPS chwalił się dość długo. I miał czym, bo faktycznie I liga mężczyzn w telewizji to nie lada gratka dla sponsorów i reklamodawców. W czerwcu tego roku na spotkaniu z klubami zaprezentowany został projekt transmisji internetowych z rozgrywek I ligi mężczyzn, wraz z finansowymi, technicznymi i logistycznymi warunkami realizacji projektu. Potem chciano do współpracy wciągnąć telewizję Orange Sport. W końcu z dumą ogłoszono, że mecz I ligi będą pokazywane na antenie tej właśnie telewizji.

Debiut I ligi w Orange Sport przekładano z tygodnia na tydzień od samego startu rozgrywek. Nie udało się dwa tygodnie temu (mecz zaplanowany był na czwartek), nie udało się również tydzień temu. W końcu zapadła decyzja – w czwartek, 14 listopada, Orange Sport pokaże mecz pomiędzy Kęczaninem Kęty a Camperem Wyszków. Umowę na transmisje spotkań z PZPS-em Kęczanin podpisał już kilkanaście dni temu. Opłacił również pierwszą ratę za wykonanie usługi. Klub ze swojej strony zrealizował każdy z punktów kontraktu, narażając się przy tym na koszty i przekazując informacje tak kibicom, jak i sponsorom oraz mediom.

Co ciekawe, kilka dni temu PZPS na wniosek Orange Sport zmienił godzinę jutrzejszego meczu z 19 na 18 na potrzeby realizacji transmisji. We wtorek 12 listopada zaniepokojeni brakiem relacji w programie Orange Sport na czwartek członkowie zarządu kontaktowali się z PZPS-em i po raz kolejny otrzymali zapewnienia, że wszystko jest w najlepszym porządku – relacja będzie, a promocja kęckiego meczu w Orange Sport rozpocznie się za kilka godzin.Dzisiaj w godzinach popołudniowych – na 24 godziny przed meczem UMKS Kęczanin – Camper Wyszków – PZPS poinformował klub o wycofaniu się przez Orange Sport z jutrzejszej relacji na żywo. Jak wynika z przesłanego przez związek komunikatu, żadne z pierwszoligowych spotkań siatkarskich w tym sezonie nie będzie emitowane w telewizji. I liga nadal pozostanie ze statusem niechcianego dziecka polskiej siatkówki, w którym walczy się o nic. Kibice, zawodnicy, działacze i sponsorzy pierwszoligowych klubów po raz kolejny zostali na lodzie. Grunt, że wierzchołek góry lodowej ma się dobrze.

źródło: inf. własna, keczanin.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved