Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM: Dominikana pokonała Tajlandię bez straty seta

PWM: Dominikana pokonała Tajlandię bez straty seta

W pierwszym meczu rozgrywanego w Japonii Pucharu Wielkich Mistrzyń reprezentacja Dominikany w trzech setach pokonała Tajlandię. Najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania była Bethania De La Cruz De Peña, która zdobyła dla swojego zespołu 25 pkt.

Siatkarki Dominikany wygrały 3:0 z reprezentacją Tajlandii w meczu otwarcia Pucharu Wielkich Mistrzyń w Japonii. Podopieczne trenera Marcosa Kwieka miały ogromną przewagę w bloku (12-3) oraz zagrywce (6-2), a klasą samą dla siebie była Bethania De La Cruz, która zdobyła 25 punktów. Po dość niemrawym początku siatkarki z Ameryki Środkowej przegrywały na pierwszej przerwie technicznej dwoma punktami. Dzięki dobrej grze Pleumjit Thinkaow Tajlandki kontrolowały przebieg spotkania i w pewnym momencie prowadziły już nawet 20:14. Wtedy jednak zawodniczki z Ameryki Środkowej szybko odnalazły swój rytm gry i zdobywały 11 punktów, pozwalając sobie tylko na stratę trzech. Świetnie w obronie spisywała się Brenda Castillo, niezwykle skuteczna była De La Cruz, a przewaga Azjatek topniała w oczach. Atak Prisilli Rivery dał Dominikankom 25 punkt, a ich rywalki długo jeszcze nie mogły uwierzyć, że przegrały niemal wygranego seta. W drugiej partii Azjatki wypracowały sobie na początku dwupunktową przewagę, ale na przerwę techniczną schodziły już, przegrywając 7:8. Zacięta walka punkt za punkt trwała niemal przez całego seta, aż do stanu 21:20 dla zespołu z Karaibów. W końcówce znów dała o sobie znać Bethania De La Cruz i Dominikana pewnie wygrała 25:21.

Na fali wygranej Dominikanki świetnie rozpoczęły trzecią partię – od prowadzenia 4:1, ale rywalki dość szybko wyrównały. Skuteczne ataki Wilavan Apinyapong dały nawet Azjatkom pięciopunktową przewagę (13:8), ale podopieczne Marcosa Kwieka nie z takich opresji już wychodziły w tym spotkaniu. Na drugiej przerwie technicznej przegrywały już tylko dwoma punktami, a po chwili na tablicy widniał remis 16:16. W końcówce seta Dominikanki postawiły szczelny blok i wygrały 25:23, zwyciężając w całym spotkaniu 3:0. – To był trudny mecz, chociaż wygraliśmy w trzech setach. Rywalki były dobrze przygotowane do spotkania z nami. Musimy walczyć w każdym spotkaniu jak w finale i być skoncentrowanymi przez cały mecz – mówił trener Dominikany, Marcos Kwiek.To była spora nauczka i porcja doświadczenia dla mojego zespołu – przyznał po meczu szkoleniowiec Tajlandii, Kittiapong Radchatagrienkai.Nie jestem zadowolony z naszej gry, musimy wyeliminować błędy i grać w kolejnych meczach dużo lepiej – dodał.

Tajlandia – Dominikana 0:3
(23:25, 21:25, 23:25)

Tajlandia: Nuekjang (7), Thinkaow (8), Sittirak (20), Apinyapong (6), Tomkom (1), Khantong (4), Buakaew (libero) oraz Chaisri, Hyapha, Pannoy (libero), Guedpard i Kongyot
Dominikana: Vargas (10), Fersola, Marte Frica (1), Rivera (15), De La Cruz (25), Mambru (5), Castillo (libero) oraz Arias (3), Rodriguez (2) i Binet

źródło: FIVB, inf. własna