Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Mroczkowska: Wygrana pomoże w przyszłych meczach

Katarzyna Mroczkowska: Wygrana pomoże w przyszłych meczach

Impel Wrocław po zaciętym, pięciosetowym pojedynku wygrał z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Drużyna z Dolnego Śląska mogła wygrać ten mecz 3:1 - Do takiej sytuacji doprowadziłyśmy same - przyznała Katarzyna Mroczkowska.

Katarzyna Mroczkowska zdobyła w całym spotkaniu dwa punkty i po pierwszym nieudanym secie została zmieniona. – Dla nas był to bardzo trudny mecz, o czym świadczy wynik, choć do takiej sytuacji doprowadziłyśmy same. Wrocławska drużyna miała pięć punktów przewagi w trzecim secie, a pomimo tego przegrała tę partię. – Prowadziłyśmy w trzecim secie 20:15 i przegrałyśmy partię na własne życzenie. Przez to doszło do piątego seta, w którym to końcówka była dla nas i to jest najważniejsze.

Podopieczne trenera Tore Aleksandersena zaczęły nadawać ton wydarzeniom na boisku po tym, jak wysoko przegrały premierową partię spotkania. Zawodniczka doceniła również klasę i postawę MKS-u. – Po pierwszym, bardzo nieudanym dla nas secie zaczęłyśmy kontrolować naszą grę. Przydarzyła nam się chwila dekoncentracji, co wykorzystały dąbrowianki i dobrze broniły. Dużo piłek było plasowanych, atakowanych oraz było dużo wymian. Impel przegrywał w tie-breaku 13:14 i zdołał wygrać seta oraz cały mecz. – Mecz wygrany za dwa punkty robi różnicę, bo wygrałyśmy bardzo trudną końcówkę tego seta i wydaje się, że będzie nas to budować. Zwyciężyłyśmy w tie-breaku, w chwili gdy przeciwnik miał piłkę meczową, jest to bardzo duża sztuka. Wygrana pomoże nam w przyszłych meczach – zakończyła Katarzyna Mroczkowska.