Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > 27. Międzynarodowy Turniej Wola-Cup 2013

27. Międzynarodowy Turniej Wola-Cup 2013

fot. archiwum

W niedzielę zakończył się 27. Międzynarodowy Turniej Wola-Cup 2013. Przez trzy dni młodzi siatkarze 20 drużyn uczestniczących w turnieju rozegrali 60 meczów. Puchar w minisiatkówce zdobyli zawodnicy TSC Berlin, a wśród młodzików - Metro Warszawa.

Wiele spotkań turnieju stało na bardzo wysokim poziomie sportowym, a młodzi siatkarze pokazali duże już siatkarskie umiejętności i ogromne serce do walki.

W turnieju uczestniczyło 20 drużyn, 12 w kategorii młodzika (roczniki 1999 i młodsi) oraz 8 drużyn minisiatkówki (rocznik 2001). Przez trzy dni młodzi siatkarze rozegrali 60 spotkań na trzech boiskach jednocześnie w wolskiej hali sportowej Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy w Warszawie. W turnieju uczestniczyły trzy drużyny zagraniczne: Hot Volley Wiedeń z Austrii, Berliner TSC z Niemiec i Slavia Svidnik ze Słowacji.

W rywalizacji sportowej w 27. Turnieju Wola-Cup w kategorii młodzików zwyciężyli siatkarze Klubu Sportowego Metro Warszawa, a w rywalizacji minisiatkówki najmłodsi siatkarze TSC Berlin. Młodzicy Metra Warszawa sukces w 27. Turnieju Wola-Cup dedykowali swojemu trenerowi Adamowi Bigosowi, który jest bardzo chory i przebywa w szpitalu, a w czasie tego turnieju prowadził ich do zwyciestwa trener Dariusz Kopaniak. Trener Berliner TSC Michael Lenck, znany w środowisku trenerów jako Gustaw, powiedział, że jest trenerem siatkówki młodzieżowej od 28 lat i mimo że wielokrotnie uczestniczył w turniejach w Polsce, to jeszcze nigdy jego podopieczni tutaj nie wygrali turnieju. Jest to więc jego pierwszy tak wielki sukces w naszym kraju i jest z tego powodu bardzo szczęśliwy.Na zakończenie wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy turnieju, wybrani w plebiscycie trenerów, otrzymali pamiątkowe statuetki siatkarza. Zawodnicy trzech najlepszych drużyn w obydwu kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni medalami.

Końcowe wyniki turnieju:

Kategoria młodzików (rocznik 1999)

1. KS Metro Warszawa
2. UKS Olimp Ostrołęka
3. Kadra Woj. Kujawsko-Pomorskiego
4. UMKS MOS I Wola Warszawa
5. Wifama Łódź
6. Trefl Gdańsk
7. Volley Gubin
8. UKS Plas Warszawa
9. Huragan Wołomin
10. UMKS MOS III Wola Warszawa
11. SOS ZSS Nysa
12. UMKS MOS II Wola Warszawa

Kategoria minisiatkówki (rocznik 2001)

1. Berliner TSC (Niemcy)
2. PSP 11 Kędzierzyn Koźle
3. Tomart SOS ZSS Nysa
4. Piast Krotoszyn
5. Hot Volley Wiedeń (Austria)
6. Slavia Svidnik (Słowacja)
7. MOS Wola I Warszawa
8. MOS Wola II Warszawa

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved