Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Kalembka: Spróbujemy powalczyć w tej lidze

Tomasz Kalembka: Spróbujemy powalczyć w tej lidze

fot. archiwum

W spotkaniu 5. kolejki PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem i BBTS-em Bielsko-Biała zwycięstwo odnieśli podopieczni Lorenzo Bernardiego. - Momentami mecz wyglądał całkiem nieźle, poza ostatnim setem, który łatwo przegraliśmy - powiedział Tomasz Kalembka.

Mimo że beniaminek PlusLigi nie był stawiany w roli faworyta w tym spotkaniu, to na boisku prezentował się dobrze i próbował nawiązać walkę z siatkarzami Jastrzębskiego Węgla. Dwa pierwsze sety podopieczni Janusza Bułkowskiego przegrali do 21, w trzecim odnieśli zwycięstwo, natomiast ostatnia, czwarta partia była już pokazem siły i dobrej zagrywki „pomarańczowych”. – Momentami mecz wyglądał całkiem nieźle, poza ostatnim setem, który łatwo przegraliśmy. Trzeciego seta udało nam się wygrać dzięki dużej ilości zepsutych zagrywek ze strony jastrzębian. Kiedy w ostatniej partii na boisko wszedł Michał Masny, odrzucił nas trochę od siatki, potem na zagrywce pojawił się jeszcze Mateusz Malinowski i też posłał kilka mocnych zagrywek do linii. Tak naprawdę tego seta ułożyli sobie i wygrali dzięki zagrywce – powiedział Tomasz Kalembka.

BBTS Bielsko-Biała dopiero debiutuje w tegorocznych rozgrywkach i ogrywa się z najlepszymi drużynami, jednak postawa siatkarzy w meczu z Jastrzębskim Węglem może być dobrym prognostykiem przed spotkaniem z AZS-em Częstochowa, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. – Nadal poznajemy wszystkie drużyny, na odprawach dysponujemy już materiałami, jednak biorąc pod uwagę fakt, ile lat Jastrzębski Węgiel i inne zespoły grają w PlusLidze oraz to, jak zawodnicy się znają, wiedzą, jakie są ulubione kierunki zagrywki innych, mamy jeszcze sporo do nauki – zauważył Kalembka. – Spróbujemy powalczyć w tej lidze. Jastrzębski Węgiel jest drużyną, która walczy o inne cele niż my, ale za tydzień z AZS-em Częstochowa podejmiemy rękawicę i pokażemy się z dobrej strony – dodał na zakończenie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved