Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Danii: Ishøj Volley przegrywa, ale wciąż ma szansę na awans

Puchar Danii: Ishøj Volley przegrywa, ale wciąż ma szansę na awans

fot. archiwum

Ishøj Volley przegrał w ćwierćfinale Pucharu Danii z Middelfart VK, jednak przed nim jeszcze pojedynek rewanżowy, więc wciąż ma szansę na awans do kolejnej rundy. Z kolei w rozgrywkach ligowych podopieczni trenera Janczaka nadal są niepokonani.

Drużyna z Ishøj jak na razie świetnie radzi sobie w 1. dywizji duńskiej. W trzecim meczu odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem odprawiła z kwitkiem wicelidera tabeli – Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcard. W wyjazdowym pojedynku nie wystąpił podstawowy rozgrywający gości, Łukasz Krawczuk, który na jednym z treningów podkręcił kostkę. Jednak skutecznie zastąpił go powracający do formy Asmus Böttcher, a gospodarze nie okazali się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla podopiecznych Marcina Janczaka. Jedynie w premierowej odsłonie nawiązali w miarę wyrównaną walkę z przyjezdnymi. Natomiast w dwóch kolejnych setach na boisku dzielił i rządził „polski” zespół. Zatem pojedynek ligowy wydawał się być dobrym przetarciem przed starciem w ramach Pucharu Danii.

Lyngby-Gladsaxe Volley WildcarD – Ishøj Volley 0:3
(19:25, 10:25, 12:25)

Znacznie trudniejsza przeszkoda czekała na Ishøj Volley w ćwierćfinale Pucharu Danii. Na tym szczeblu zmagań przyszło mu zmierzyć się z czołową drużyną duńskiej ekstraklasy – Middelfart VK. Spotkanie to nie potoczyło się po myśli podopiecznych trenera Janczaka. Wprawdzie w dwóch pierwszych partiach próbowali oni postawić się przeciwnikom, ale w decydujących momentach górą byli gospodarze, którzy w trzecim secie przypieczętowali końcowy sukces. Największym pechowcem w „polskiej” ekipie ponownie okazał się Krawczuk, który na początku drugiej odsłony podkręcił drugą kostkę. – Ten mecz zupełnie nam nie wyszedł. Nie zrealizowaliśmy założeń taktycznych, nie nadrobiliśmy też tych braków wolą walki – powiedział Tomasz Guziałek. – Musimy zapomnieć o tym, co wydarzyło się w Middelfarcie i ponownie wejść na swój normalny poziom podczas meczu rewanżowego – dodał kapitan drużyny.Mimo porażki ekipa z Ishøj wciąż ma jeszcze możliwość wyeliminowania Middelfart VK. Teraz przed oboma zespołami pojedynek rewanżowy, który odbędzie się 17 listopada. Jeśli przedstawiciele 1. dywizji wzniosą się na wyżyny swoich możliwości, to mogą pokrzyżować plany faworytowi, a jakiekolwiek ich zwycięstwo spowoduje, że o awansie do kolejnej rundy zadecyduje złoty set. Dzień przed meczem pucharowym czeka ich jeszcze starcie ligowe z Roskilde VK.

Middelfart VK – Ishøj Volley 3:0
(25:21, 25:22, 25:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved