Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Norwid Częstochowa wciąż bez zwycięstwa u siebie

II liga M: Norwid Częstochowa wciąż bez zwycięstwa u siebie

W Częstochowie, w ramach 8. kolejki rozgrywek II ligi mężczyzn, siatkarze Exact Systems podejmowali na własnej hali ekipę z Kalisza. Po dwóch pierwszych setach wydawało się, że kaliszanie wywiozą spod Jasnej Góry trzy cenne punkty.

Pierwszego seta rozpoczęliśmy bardzo źle, przegrywaliśmy 0:5. Później zespół z Kalisza okazał się zbyt mocny, by walczyć z nim o odrobienie strat. Przede wszystkim nie kończyliśmy swojej pierwszej akcji, co miało chyba decydujący wpływ na wynik. Z kolei rywale byli bardzo skuteczni na kontrze, w każdej kolejnej akcji powiększali swoją przewagę. Śmiało można powiedzieć, że nas zmiażdżyli – powiedział libero z Norwida, Bartosz Zieliński. Drugi set dobrze rozpoczęli miejscowi. – W drugiej odsłonie meczu mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. Po dobrym początku przytrafił nam się, tak jak w poprzednich meczach ze Spałą czy z Rzeczycą, przestój w grze. Przewaga, którą wypracowaliśmy na początku seta, szybko została roztrwoniona – dodał zawodnik z Częstochowy.

W trzecim secie zawodnicy z Norwida przegrywali już 11:15, ale udało im się odrobić straty i wygrać seta na przewagi, do 24. – W połowie trzeciego seta, gdy wszystko wskazywało na to że mecz skończy się po trzech partiach, stwierdziliśmy, że nie mamy nic do stracenia i przypomnieliśmy sobie, że siatkówka ma dawać nam przede wszystkim radość. Skutek zmiany naszego podejścia było widać od razu, zniknęły niepotrzebne nerwy i po emocjonującej końcówce udało nam się wygrać 26:24 – opowiadał Zieliński.

Częstochowianom, dzięki ogromnej ambicji i woli walki, udało się dogonić rywala i wyrównać stan pojedynku. Mimo to, nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, a w tie-breaku od samego początku górowali przyjezdni. – W czwartej partii poszliśmy za ciosem i również wykazaliśmy wyższość nad zawodnikami z Wielkopolski. W tie-breaku w nasze szeregi wkradły się niepotrzebne nerwy. Chyba aż za bardzo chcieliśmy zwyciężyć, niestety polegliśmy. Mimo porażki, cieszymy się z jednego punktu zdobytego w tej konfrontacji. Na plus można zaliczyć również fajną postawę chłopaków, którzy weszli z ławki i pomogli zespołowi w ugraniu dwóch setów. Bardzo pozytywnie zaprezentowali się Bartek Janus i Tomek Głód – przyznał częstochowski libero.

Częstochowska hala wciąż nie przynosi szczęścia siatkarzom Norwida, którzy w tym sezonie jeszcze w niej nie wygrali. Bartosz Zieliński podziękował kibicom za doping i wyraził nadzieję, że w kolejnym pojedynku w końcu uda się wywalczyć punkty u siebie. – Po raz kolejny przepraszamy kibiców za to, że nie możemy przełamać się u siebie. Dziękujemy za doping oraz za trzymanie kciuków przez osoby, które nie mogły dzisiaj pomóc nam w hali. Z porażek wyciągamy wnioski, cały czas trenujemy z uśmiechem na ustach i obiecujemy, że już niedługo będziemy inkasować kolejne punkty do tabeli! – dodał zawodnik.

W najbliższy weekend częstochowianie udadzą się do Łodzi, gdzie z tamtejszym AKS-em powalczą o kolejne ligowe punkty. Mecz tym bardziej zapowiada się obiecująco, ponieważ drużyny te bezpośrednio sąsiadują ze sobą w tabeli, zajmując 7. i 8. miejsce. – Nie ma co owijać w bawełnę, do Łodzi jedziemy po 3 punkty, bo pozwolą nam one zmniejszyć dystans do zespołów znajdujących się wyżej w tabeli. Zwycięstwo jest nam bardzo potrzebne, bo w ostatnich kilku meczach o tym, że schodziliśmy z boiska pokonani, decydowały detale. Obecnie myślę, że żaden element nie funkcjonuje tak, jak byśmy tego chcieli. By poprawić naszą grę, z pewnością musimy ustabilizować przyjęcie, bo przytrafiają się nam lepsze i gorsze momenty, nasza gra faluje. Powinniśmy też popracować nad większą liczbą obron i podbitych piłek w asekuracji, tak by móc zdobywać więcej punktów w kontrach – uważa libero z Częstochowy, Bartosz Zieliński.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Kalisz 2:3
(16:25, 21:25, 26:24, 25:21, 11:15)

Norwid: Herman, Studziński, Siwczyk, Krulicki, Kryński, Pawlak, Zieliński (libero) oraz Orziński (libero), Janus, Głód, Wysocki i Kraś
MKS: Porada, Kowalski, Konieczny, Skadłubowicz, Piechociński, Łazarowicz, Wroniecki (libero) oraz Pytlarz i Ozdowski