Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Olga Raonić: Potrzebujemy więcej skupienia

Olga Raonić: Potrzebujemy więcej skupienia

fot. Bogusław Krośkiewicz

Mecz Siódemki Legionovii z podopiecznymi Adama Grabowskiego nie ułożył się po myśli gospodyń. - Wiedziałyśmy, że będzie ciężko, ale chyba nie spodziewałyśmy się, że aż tak - powiedziała rozgrywająca legionowskiej drużyny, Olga Raonić.

Co czujesz po tym meczu? Co jest w tej chwili w twojej głowie?

Olga Raonić: – Czuję się bardzo źle, bo byłyśmy blisko wygranej. Wiedziałam, wszystkie wiedziałyśmy, że będzie ciężko, ale chyba nie spodziewałyśmy się, że aż tak. Powinnyśmy to wygrać. Ten mecz był dla nas bardzo ważny. Mam tylko nadzieję, że nasza gra będzie coraz lepsza. W spotkaniu z pilankami grałyśmy źle i tym razem powinnyśmy pokazać się z lepszej strony. Może potrzebujemy więcej czasu? Mam nadzieję, że nasz kolejny mecz będzie dużo lepszy.

Czy spodziewałyście się, że ten mecz może ułożyć się nie po waszej myśli?– Spodziewałyśmy się, ponieważ byłyśmy w Pile i to spotkanie poszło nam naprawdę źle. Powinnyśmy być bardziej skoncentrowane i bardziej skupione na dążeniu do wygranej. Mam nadzieję, że kolejny mecz będzie szansą na poprawienie naszej postawy.

Co zaważyło na wyniku? Jak to się stało, że wysoko wygrałyście czwartą partię, by chwilę później ulec w tie-breaku?

– W piątym secie na wyniku zaważyła zagrywka i przyjęcie, nic więcej. W czwartej odsłonie wszystko funkcjonowało i było nam łatwiej. Może właśnie dlatego, że wcześniej szło nam tak dobrze, w tie-breaku trochę się rozluźniłyśmy, straciłyśmy koncentrację i to była szansa dla łodzianek.

Jak układa ci się współpraca z trenerem Maciejem Kosmolem?

– Naprawdę świetnie. Mamy dobrą komunikację, a dla mnie to najważniejsze. Musimy przenieść na mecze to, co robimy na treningach, to, o czym rozmawiamy w szatni, gdy omawiamy taktykę i styl gry przeciwnej drużyny. To w tej chwili najważniejsza rzecz, którą powinnyśmy zrobić.

Jak do tej pory udało wam się zwyciężyć tylko raz. Czego twoim zdaniem potrzebuje drużyna, by powtórzyć sukces ze spotkania z Impelem Wrocław?

– Potrzebujemy tylko więcej skupienia. Nie możemy się poddawać w niektórych momentach. To najważniejsza rzecz. Wygrałyśmy w czwartym secie i chyba przez chwilę pomyślałyśmy, że to już koniec. Nie powinnyśmy tak grać. Najważniejsze jest utrzymanie koncentracji od początku do końca. Wygrałyśmy z drużyną, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, a przegrałyśmy z ostatnią, ale liga taka jest -każdy może wygrać z każdym. Koncentracja i skupienie – to wszystko, czego potrzebujemy.

Waszym kolejnym rywalem będzie drużyna z Bydgoszczy. Macie w zanadrzu specjalne przygotowania do tego spotkania?

– Za tydzień gramy mecz wyjazdowy, więc w tym tygodniu powinnyśmy naprawdę dużo trenować i więcej współpracować, ponieważ bardzo potrzebujemy wygranej z Pałacem Bydgoszcz.

Jak czujesz się tutaj, w Legionowie?

– Bardzo podoba mi się bycie tutaj. Kibice i cała organizacja w klubie jest moim zdaniem perfekcyjna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved