Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewna wygrana siatkarek Energetyka Poznań

II liga K: Pewna wygrana siatkarek Energetyka Poznań

Nadkomplet publiczności w hali Energetyka Poznań oglądał dość jednostronne, ale ciekawe spotkanie 6. kolejki II ligi siatkarek, w którym zawodniczki ze stolicy Wielkopolski pewnie pokonały AZS AWF UKSW Warszawa.

Pojedynek rozpoczął się od dwóch punktowych ataków Karoliny Nowak. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 3:0, które jednak równie szybko straciły (3:4). Wyrównana walka toczyła się do stanu 6:6. Kolejne skuteczne ataki Nowak pozwoliły Energetykowi na uzyskanie bezpiecznej przewagi. Sześciopunktowe prowadzenie poznanianek (14:8) zapewniło im spokojniejszą, pewniejszą grę. I choć akademiczki ze stolicy odrobiły część strat i zbliżyły się nawet na dwa oczka (14:16), to druga połowa seta przebiegała pod dyktando gospodyń. Dobra gra blokiem Patrycji Golak i jej skuteczny atak ze środka (22:17) nie pozostawiły złudzeń, kto jest lepszy. Energetyk wygrał pierwszego seta 25:18 i objął prowadzenie w meczu.

Podobny przebieg miała druga odsłona spotkania. Do stanu 8:8 trwała wyrównana walka punkt za punkt, która wynikała jednak bardziej z większej ilości popełnianych błędów przez Energetyk niż ze skuteczniejszej gry przyjezdnych. Kolejne punkty, głównie za sprawą piłek kończonych przez Grację Wierciszewską, wpadały na konto poznanianek. Szybko wypracowana przewaga (14:10, 20:14 i 23:17) sprawiła, że Energetyk pewnie zmierzał po zwycięstwo w drugim secie. Pojedynczy blok Malwiny Konkolewskiej i autowy atak Małgorzaty Jasek zakończyły partię wygraną gospodyń 25:17.

Trzeci set sobotniego meczu, jak się później okazało – ostatni, to jeszcze bardziej zdecydowana przewaga poznanianek. Bardzo skuteczna gra blokiem spowodowała, że na tablicy wyników szybko pojawił się rezultat 12:3. Kolejne zdobycze punktowe za sprawą ataków Nowak i dobrze grających środkowych tylko zwiększały przewagę gospodyń. Dokładne przyjęcie libero Martyny Tracz i kombinacyjne rozegranie Aleksandry Pasznik sprawiało, że z przyjemnością oglądało się kolejne akcje Energetyka. Poznanianki nie oddały wysokiego prowadzenia już do końca (19:8, 22:12) i wygrywając pewnie 25:13, zwyciężyły w całym spotkaniu z akademiczkami z Warszawy 3:0.

Mecz w małej hali Energetyka oglądał nadkomplet publiczności, zgromadzonej nie tylko na trybunach, ale również we wszystkich możliwych miejscach, gdzie dało się obejrzeć spotkanie. Poczynania swoich nowych koleżanek oglądała również Laura Tomsia, która w minionym tygodniu dołączyła do ekipy z Wielkopolski. Spokojna gra i niezagrożone prowadzenie spowodowało, że trener Nicola Vettori dał w tym pojedynku odpocząć m.in. Hannie Łukasiewicz. Po meczu wyraźnie zadowolony szkoleniowiec poznanianek chwalił swój zespół. Dzięki wygranej Energetyk awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. AZS AWF UKSW Warszawa spadł na ósmą pozycję.

Energetyk Poznań – AZS AWF UKSW Warszawa 3:0
(25:18, 25:17, 25:13)

Energetyk: Wierciszewska, Siwek, Pasznik, Konkolewska, Golak, Nowak, Tracz (libero) oraz Nawrocka
AZS AWF UKSW: Tustanowska, Jasek, Fiuk, Brzoska, Płuciennik, Mansfeld, Dudek (libero) oraz Woińska i Podkalicka