Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lider wywiózł z Krakowa trzy punkty

I liga M: Lider wywiózł z Krakowa trzy punkty

Akademicy z Krakowa w sobotni wieczór podejmowali u siebie drużynę z Będzina. Miejscowi, mimo wyrównanej walki w pierwszych dwóch setach, ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. MKS pozostał tym samym na pozycji lidera tabeli.

Mecz z przyczyn technicznych rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem. Z wysokiego C rozpoczęli go przyjezdni, uzyskując dwupunktową przewagę (3:1). Taki stan rzeczy jednak nie trwał długo. Po pierwszej przerwie technicznej, na którą siatkarze ekipy gości schodzili z jednym oczkiem przewagi, gra gospodarzy się załamała. Popisowa gra blokiem, a także kilka znakomitych obron libero Mierzejewskiego pozwoliły MKS-owi na zbudowanie kilkupunktowej przewagi (16:9). Złej gry akademików nie odmieniły również liczne zmiany dokonane przez trenera Bławata, za Dzierwę do gry został desygnowany Ferek, a za Łabę – Kowalski. Z kolei na zagrywkę wszedł Galiński, który swoim asem dał nadzieję drużynie z Krakowa, niestety na wiele się to nie zdało. Goście niesieni swoją dobrą grą, a także dopingiem kibiców wygrali seta do 16.

Drugi set otworzyła niezwykle wyrównana gra obu zespołów. Żadnemu z nich nie udało się uzyskać większej przewagi niż trzypunktowa. Na pierwszą przerwę techniczną, po udanym ataku Akali, z jednopunktowym prowadzeniem schodzili akademicy z Krakowa. Tuż po nim goście, dzięki punktowemu zagraniu zza linii trzeciego metra, odrobili straty. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez całego seta, a mocnym zagraniom Łaby i Szumielewicza odpowiadały punktowe zagrania Wołosza. Przy stanie 17:19 trener AGH poprosił o czas, po którym punkty zdobyli Szumielewicz i Akala. Nerwowej końcówki nie wytrzymali krakowianie, a całego seta zakończył ich błąd (23:25).

Trzeci set okazał się być prawdziwym popisem sił ekipy przyjezdnych. Świetna gra blokiem już na początku seta dała im aż pięciopunktowe prowadzenie (5:0). Rozpędzonych będzinian nie były w stanie powstrzymać popisowe zagrania środkowych AGH. Po spornej piłce, którą na siatce wygrał doświadczony rozgrywający Stelmach, na tablicy wyników widniał rezultat 12:18. W końcówce tej partii gry akademicy obudzili się, a dzięki skutecznej grze środkiem odrobili kilka punktów (18:23), ale nie byli w stanie dogonić zawodników MKS-u (19:25).

AGH 100RK Kraków – MKS Banimex Będzin 0:3
(16:25, 23:25, 19:25)

AGH: Szałański, Dzierwa, Szumielewicz, Łaba, Akala, Mucha, Luks (libero) oraz Ferek, Kosiek, Obuchowicz i Kowalski
MKS: Stelmach, Wójtowicz, Wołosz, Tomczyk, Gaca, Hunek, Mierzejewski (libero) oraz Oczko, Żuk i Warda