Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS wygrywa pojedynek na szczycie

I liga M: KPS wygrywa pojedynek na szczycie

Siatkarze siedleckiego KPS-u, którzy w ubiegłym tygodniu niespodziewanie ulegli outsiderowi I ligi - TKS-owi Tychy, zrehabilitowali się w 7. kolejce, pokonując 3:0 faworyzowany Cuprum Mundo Lubin. Mimo wysokiego zwycięstwa emocji nie zabrakło.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie mocno skoncentrowane, co zaowocowało wyrównaną walką punkt za punkt. W środkowej fazie seta przyjezdnym udało się odskoczyć na trzy oczka (12:9), jednak lubinianie bardzo szybko doprowadzili do remisu (po 14). Siatkarze prowadzeni przez Sławomira Gerymskiego nie zamierzali jednak odpuszczać, a swoją konsekwentną grą ponownie wypracowali bezpieczną przewagę (19:16). Dystansu tego nie udało się gospodarzom już zniwelować, dzięki czemu siedlczanie zwyciężyli 25:22.

Początek drugiej partii zwiastował niezwykle ciekawe widowisko. Zmotywowani porażką „miedziowi” chcieli udowodnić, że dość wysoka porażka w premierowej odsłonie była spowodowana chwilową słabszą dyspozycją. Dwukrotnie wypracowywali sobie przewagę (8:5 i 10:7), jednak KPS szybko odrabiał straty. Wynik na przestrzeni seta oscylował wokół remisu do stanu 14:14. Wówczas przyjezdni wykazali się wysoką skutecznością, budując niewielki dystans, który udało się powiększyć w końcówce (23:18). Przy pięciopunktowym prowadzeniu nie było mowy, aby siatkarze z Mazowsza wypuścili zwycięstwo z rąk. Set zakończył się wynikiem 25:19.

Także w ostatniej odsłonie oba zespoły wyszły na boisko niezwykle zmotywowane. Ani siedlczanie nie zamierzali spoczywać na laurach, ani lubinianie nie planowali poddawać się bez walki. Kolejny raz gospodarze wyszli na prowadzenie (6:4). W środkowej fazie seta odskoczyli oni nawet na cztery oczka (16:12), niesieni falą dopingu swoich kibiców. Wszyscy zgromadzeni w lubińskiej hali coraz bardziej wierzyli, że mecz nie skończy się w trzech setach. Przy stanie 22:19 podopiecznym Pawła Szabelskiego zdarzył się niespodziewany przestój, którego konsekwencją było wyrównanie (po 22). Gospodarze nie zdołali chyba wytrzymać psychicznie presji związanej z ewentualną porażką 0:3 i niestety musieli stawić tej sytuacji czoła, bowiem KPS najpierw wypracował piłkę meczową, a już w kolejnej akcji wykorzystał ją, wygrywając tym samym bez straty seta i wywożąc z trudnego terenu komplet punktów.

KS Cuprum Mundo Lubin – KPS Siedlce 0:3
(22:25, 19:25, 23:25)