Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana Budowlanych Toruń

I liga K: Pewna wygrana Budowlanych Toruń

W rozegranym awansem spotkaniu 7. kolejki I ligi kobiet siatkarki Budowlanych Toruń nie dały żadnych szans drużynie SMS-u Sosnowiec, pewnie wygrywając 3:0. Dzięki tej wygranej torunianki awansowały na piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od remisu 2:2. Lepsze wrażenie na początku seta sprawiały siatkarki z Sosnowca, które dobrze grały w obronie i wyprowadzały kontrataki, przez co zdobywały punkty. Podopieczne Mariusza Soi długo wchodziły w mecz, zanim „złapały” właściwy rytm. Po atakach Malwiny Smarzek i Karoliny Piśli gospodynie prowadziły 12:8, wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Mariusz Soja. Reprymenda okazała się skuteczna i po zagrywkach Anny Łozowskiej jego podopieczne odrobiły straty i prowadziły 13:12, a potem zaczęły dominować na boisku. Następnie asem serwisowym popisała się Ewelina Ryznar i było 19:16 dla torunianek. Młode siatkarki nie potrafiły przeciwstawić się swoim rywalkom i przegrały premierową odsłonę w stosunku 20:25, a ostatni punkt w tym secie zdobyła Sandra Szczygioł, która skutecznie zaatakowała ze skrzydła.

Druga odsłona spotkania na początku toczyła się po myśli miejscowej drużyny, która objęła prowadzenie 3:0, a po asie serwisowym Malwiny Smarzek miała cztery punkty przewagi nad swoimi rywalkami (7:3). Błędy własne SMS-u, zarówno w ataku, jak i zagrywce, sprawiły, że torunianki przegrywały tylko jednym „oczkiem” (9:10). Po serii asów serwisowych Marleny Pleśnierowicz Budowlane prowadziły 13:11. Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki zdołały odrobić jeszcze straty i doprowadziły do remisu (13:13, 15:15). Większe doświadczenie i obycie na ligowych parkietach drużyny z Torunia dało znać o sobie w końcówce tej partii. Dzięki bardzo dobrej grze Dominiki Nowakowskiej torunianki wygrały tego seta w takim samym stosunku jak pierwszą partię.

W trzecim i ostatnim secie spotkania od samego początku uwidoczniła się przewaga Budowlanych. Mocne ataki Sandry Szczygioł sprawiły, że ekipa gości prowadziła 8:4. Jak się później okazało,  był to przełomowy moment tego meczu, ponieważ młode siatkarki z Sosnowca oddały całkowicie pole gry i nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki. Po dwóch asach serwisowych Anny Tomczyk torunianki prowadziły 17:8, sosnowiecka ekipa zdołała częściowo odrobić straty po tym, jak skutecznie zagrywała Justyna Antosiewicz (11:18), jak się później okazało, było to wszystko, na co stać było uczennice. Podopieczne Mariusza Soi postawiły skuteczny blok, przez który nie mogły przebić się sosnowiczanki i był to również klucz do zwycięstwa Budowlanych.

Drużyna z grodu Kopernika zanotowała dwa zwycięstwa, zdobyła sześć cennych punktów w meczach z Silesią i SMS-em i ma na swoim koncie dziesięć „oczek”. Torunianki zajmują piąte miejsce i w następnej kolejce zagrają ważny mecz w Krakowie z tamtejszą Wisłą.

SMS PZPS I Sosnowiec – Budowlani Toruń 0:3
(20:25, 20:25, 14:25)

SMS: Smarzek, Pacak, Moskwa, Stronias, Piśla, Bałdyga, Pasiut (libero) oraz Grzelak, Śmieszek, Krzeszewska, Antosiewicz i Dziekanowska