Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > W Grudziądzu mają apetyt na II ligę, ale bez pośpiechu

W Grudziądzu mają apetyt na II ligę, ale bez pośpiechu

fot. archiwum

Na piątkowym zebraniu klubu Stali Grudziądz wybrano nowe władze. Po 29 latach ustąpił dotychczasowy prezes - Ryszard Gralak. Nowym został Zenon Różycki, który już od dłuższego czasu aktywnie uczestniczył w podnoszeniu "z ruin" grudziądzkiego klubu.

Nowe władze postawiły za cel rozwój wszystkich dyscyplin w klubie. Niewątpliwym celem klubu będzie jednak odbudowa marki Stali na siatkarskiej mapie Polski.

Zespół prowadzony przez Jarosława Radke, z dużym udziałem Piotra Gabrycha, nie zwalnia tempa w lidze wojewódzkiej. Zawodnicy otoczeni profesjonalną kadrą trenerską ciężko pracują. Już 16 listopada nastąpi niewątpliwie najcięższy sprawdzian dla grudziądzkiego zespołu, który podejmie we własnej hali LZS Jastrzębie, bezspornego faworyta do zwycięstwa w lidze.

Grudziądzka siatkówka po raz ostatni gościła na parkietach drugiej ligi trzy lata temu za sprawą TS-u Koset Grudziądz, lecz w połowie rozgrywek zrezygnowano z udziału z powodów finansowych. Jak zaznaczył Zenon Różycki, w tym sezonie nie ma nacisku na awans. Siatkówka ma wrócić na parkiety drugoligowe najszybciej za dwa lata. Jeżeli natomiast drużyna uzyskałaby awans, nie będzie przeszkód w udziale zespołu w rozgrywkach na tym szczeblu.Dodajmy, że obecna Stal to mieszanka rutyny z młodością. Podstawowy skład drużyny to trzech rutynowanych zawodników z Piotrem Gabrychem na czele oraz trzech nastolatków, którzy w przyszłości mają stanowić trzon drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved