Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Szybkie trzy sety w Sopocie

ORLEN Liga: Szybkie trzy sety w Sopocie

Łatwo i przyjemnie - tak sopocianki mogą określić przeprawę z pilską ekipą. W dwóch z trzech rozegranych setów meczu Trefl Sopot - Nafta Piła drużynie przyjezdnych nie udało się przekroczyć granicy 20 punktów.

Już po pierwszych akcjach trener Popik poprosił o przerwę, bowiem jego podopieczne straciły dość szybko trzy punkty (3:6). Po chwili oddechu sopocianki jednak zwiększyły swoje prowadzenie do czterech oczek i kontrolowały wydarzenia na boisku. W dalszej części Podolec do nadwyżki dołożyła punkt z zagrywki, natomiast po kiwce z drugiej piłki Bełcik gospodynie miały już sześciopunktową nadwyżkę (13:7). Kilka błędów miejscowych oraz blok na Leys sprawiły, że tym razem trener Buijs przerwał grę prosząc o czas – jego zespół stracił bowiem wysoką nadwyżkę i prowadził już tylko 14:12. Rozmowa dobrze wpłynęła na jego zespół, a atomówki w kolejnych akcjach znowu zaczęły pracować nad przewagą, a gdy ta osiągnęła cztery punkty (18:14) o czas tym razem poprosił trener Popik. Mimo że różnica po autowym uderzeniu Molnar ponownie stopniała do dwóch oczek, to końcówkę Trefl zagrał już tak jak wcześniej i m.in. blok na Krawulskiej pozwolił sopockiej drużynie wygrać do 21.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony to zupełna dominacja gospodyń, które wygrały sześć akcji z rzędu, a przewaga jaką wypracowały sobie atomówki na początku seta odbiła się na jego dalszym przebiegu. Pilanki nie były w stanie odrobić choćby małej części z tak wysokich strat. W dodatku mądra i spokojna gra ekipy z Sopotu pozwoliła jej zwiększyć różnicę do siedmiu punktów (14:7), natomiast blok Szeluchiny dołożył kolejne oczko (18:9). Konsekwentna gra w końcówce sprawiła, że siatkarki z Piły zostały rozbite w całym secie, a w ostatnich jego akcjach prym wiodła Pietersen, która najpierw z Szeluchiną postawiła skuteczny blok, a następnie punktowała w ataku. Atom Trefl wygrał w tej partii do 12.

Od początku odsłony numer trzy przyjezdne wzięły się mocno do pracy, co zaowocowało wyrównaną grą. Niedługo potem dzięki dobrej zagrywce Wawrzyniak Nafta wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie 6:4, które niebawem wzrosło o kolejne dwa oczka (10:6). Pilanki nie cieszyły się jednak długo z takiej nadwyżki. Kontra Leys i pojedynczy blok Podolec wyrównały już przy stanie po 12. Wtedy o czas poprosił trener Popik. Po nim nieudany atak Krawulskiej wyprowadził sopocianki na prowadzenie 14:13 i choć tym razem Treflowi ciężej budowało się różnicę, to jednak z czasem ekipa gospodarzy miała trzy oczka więcej od rywalek (19:16). Im bliżej końca tym atomówki zaczęły punktować przyjezdne blokiem i odskoczyły na 22:18. Tej przewagi nie oddały już do końca i atak Podolec zakończył całe to starcie.

MVP: Anna Podolec (Atom Trefl Sopot)

Atom Trefl Sopot – Nafta Piła 3:0
(25:21, 25:12, 25:18)

Trefl: Leys (11), Bełcik (2), Podolec (16), Szeluchina (2), Efimienko (6), Molnar (8), Zenik (libero) oraz Pietersen (2), Gajewska i Łukasik
Nafta: Kajzer (1 pkt.), Wawrzyniak (5), Kudakova (5), Paszek (4), Babicz (3), Kingsley (6), Kuehn-Jarek (libero) oraz Kuligowska, Krawulska (4), Ward (4) i Archangielskaja