Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Punkt goślinianek w Ostrowcu Św.

I liga K: Punkt goślinianek w Ostrowcu Św.

Bliskie sprawienia niespodzianki były siatkarki Piotra Sobolewskiego, które jak równy z równym walczyły z liderem I ligi kobiet, AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św. Ostatecznie lepsze okazały się akademiczki, które pokonały ekipę z Murowanej Gośliny 3:2.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Zarówno akademiczki, jak i siatkarki Piecobiogazu nie potrafiły uzyskać kilkupunktowej przewagi. Dopiero przy stanie 5:5 zespół Piotra Sobolewskiego, wykorzystując błędy ostrowczanek, wyszedł na 8:6, a po serwisach Patrycji Wyrwy odskoczył na 14:6. Po czasie na żądanie Dariusza Parkitnego AZS WSBiP KSZO ruszył do ataku. Błędy goślinianek pozwoliły miejscowym odrobić oczko (9:16), ale po chwili to ostrowczanki rozdawały przyjezdnym gratisy, dzięki czemu zespół z Wielkopolski odskoczył na 19:10, do końca partii kontrolując wydarzenia na boisku. Miejscowi kibice z niedowierzaniem przecierali oczy, bowiem podopieczne trenera Sobolewskiego pewnie zmierzały po wygraną, zwyciężając w premierowej odsłonie meczu 25:15.

Wysoka przegrana w pierwszym secie podziałała na AZS WSBiP KSZO jak kubeł zimnej wody. Siatkarki Dariusza Parkitnego wykorzystując błędy Aleksandry Bekas wyszły na 2:0, ale po chwili same nie ustrzegły się niedokładności i przy Świętokrzyskiej był remis 2:2. Akademiczki bardzo dobrze grały blokiem, dzięki czemu odskoczyły na 6:3, a po asie serwisowym Ganszczyk – na 11:6. Środkową AZS-u z rytmu wybił dopiero Piotr Sobolewski, prosząc o czas dla zespołu Piecobiogazu, ale po akcjach Ganszczyk i Barbary Bawoł zespół z Ostrowca Św. Prowadził 19:11. Kiedy wydawało się, że gospodynie pewnie wygrają drugą partię, po drugiej stronie siatki ciężar gry w ataku wzięła na siebie Żaneta Baran. Goślinianki zaczęły gonić przeciwnika, jednak na odrobienie strat było zbyt późno. Po ataku Katarzyny Brojek ostrowczanki remisowały w meczu 1:1.

W kolejnym secie przy stanie 3:3 błąd popełniły goślinianki, a po kontrze Bawoł akademiczki wyszły na 5:3. Przyjezdne zaczęły odrabiać straty dzięki kąśliwej zagrywce Małgorzaty Sobolewskiej. Rozgrywająca Piecobiogazu doprowadziła do wyrównania 7:7, ale po błędach własnych jej zespół przegrywał 7:11. Podopieczne Piotra Sobolewskiego zdołały się zbliżyć na 9:11, ale przy stanie 10:12 ich gra całkowicie się załamała. Z bardzo dobrej strony pokazała się Iwona Kosiorowska, której zagrywka wyprowadziła miejscowe na 16:10. Niemoc goślinianek przełamała dopiero Wyrwa, ale po kontrze środkowej AZS-u ekipa trenera Parkitnego wygrała 25:15.

Czwarty set to zacięta walka punkt za punkt. Oba zespoły na przemian wychodziły na prowadzenie. Partię otworzyła Małgorzata Ślęzak, ale po akcjach Bekas przyjezdne prowadziły 2:1, z kolei kontry Bawoł i Ślęzak sprawiły, że AZS WSBiP KSZO wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Przyjezdne nie dawały za wygraną i po atakach Baran i Bekas wyrównały na 10:10, a od stanu 12:12 zaczęły przejmować inicjatywę. Liderem ekipy gości była Wyrwa, po kontrach której goślinianki wyszły na 16:14, ale po chwili remisowały 17:17. W końcówce emocje sięgały zenitu, bowiem gra ponownie się wyrównała. O dwa oczka lepsze okazały się siatkarki trenera Sobolewskiego (25:23), zapewniając sobie przynajmniej punkt w starciu z liderem I ligi kobiet.

Tie-break początkowo układał się po myśli akademiczek, które wyszły na dwupunktowe prowadzenie (2:0), ale gdy Baran dała gośliniankom 6. punkt, o czas dla zespołu poprosił Dariusz Parkitny (4:6). Po wznowieniu gry błąd popełniły przyjezdne, a po ataku ze skrzydła Bawoł AZS WSBiP KSZO remisował 6:6. Przy stanie 12:12 zaatakowały gospodynie, które po ataku Brojek wygrały seta prawdy 15:12.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – KS Murowana Goślina 3:2
(15:25, 25:20, 25:15, 23:25, 15:12)